Zabiegi stomatologii estetycznej stają się bardziej popularne niż kiedykolwiek. Chociaż zabiegi są opcjonalne, większość ludzi uważa je za niezbędne do utrzymania dobrego stanu zdrowia jamy ustnej i profesjonalnego wyglądu. Zapytany o to, jak wygląda zdrowy uśmiech, ogół społeczeństwa ma tendencję do opisywania zębów, które są proste i białe w wyglądzie. Dlatego też najpopularniejsze zabiegi korygują takie problemy jak przebarwienia, ubytki szkliwa, pęknięcia i szczeliny.

1. Wybielanie zębów

Wybielanie zębów jest najpopularniejszym zabiegiem stomatologii estetycznej, ponieważ jest łatwo dostępne i stosunkowo niedrogie. Profesjonalne wybielanie zębów jest atrakcyjną opcją poprawy estetyki uśmiechu danej osoby. Proces leczenia jest niezwykle bezpieczny i stosowane są nieinwazyjne techniki. Podczas gdy ponad-the-counter opcje wybielania są tańsze, najlepsze wyniki osiąga się, gdy wykonywane przez profesjonalnego stomatologa kosmetycznego.

2. Licówki porcelanowe

Licówkiporcelanowe to kolejna popularna opcja, gdy wybielanie zębów nie jest możliwe, aby skorygować przebarwienia zębów, zużyte szkliwo, pęknięcia i odpryski, nierówne ustawienie lub odstępy między zębami. Naturalne zęby danej osoby wymagają minimalnego przygotowania, a kilka cienkich warstw ceramiki zastąpi oryginalne szkliwo zębów, aby stworzyć bardziej atrakcyjny uśmiech. Ponieważ niewielka ilość oryginalnego szkliwa zęba jest usuwana, licówki porcelanowe są uważane za trwałe leczenie. W przeciwieństwie do tradycyjnych koron, w przypadku licówek, naturalne zęby pacjenta pozostają nienaruszone, z niewielką tylko ilością zmian. Licówki są łatwe w utrzymaniu, wymagają regularnego szczotkowania i nitkowania zębów.

zęby

3. Niewidoczny aparat ortodontyczny

Wiele osób chce wyprostować swoje zęby bez tradycyjnych metalowych zamków i drutów. Niewidoczne aparaty ortodontyczne stały się popularnym rozwiązaniem ortodontycznym. Chociaż koszt niewidocznych aparatów jest nieco wyższy, ze względu na stosowane materiały, większość ludzi, zwłaszcza dorosłych, lubi nie mieć widocznego metalu, aby mogli zachować profesjonalny wygląd w pracy. Istnieją różne opcje niewidocznych aparatów ortodontycznych, ale najczęściej stosowanym jest Invisalign®. Invisalign® koryguje ustawienie zębów za pomocą dopasowanych aparatów retencyjnych, które osoba nosi przez pewien okres czasu.

Warto przeczytać