Zaktualizowano: 2/14/2020

Rok zbliża się ku końcowi i nadszedł czas, aby zacząć myśleć o swoim pokryciu stomatologicznym na nadchodzący rok. Jeśli rozważasz wykonanie kosmetycznych zabiegów stomatologicznych, chcemy się upewnić, że

    Wiesz, jak potencjalna procedura jest klasyfikowana, oraz
    Jesteś w stanie zaoszczędzić jak najwięcej pieniędzy na nim, jak to możliwe.

Wiele dentystycznych planów ubezpieczeniowych oferują bardzo ograniczone pokrycie na kosmetycznych prac stomatologicznych (lub żadnych w ogóle), ale istnieje wiele sposobów, można nadal uzyskać, że sparkly uśmiech chcesz bez poświęcania rękę i nogę!

Czy to naprawdę kosmetyczne?

Fragment z naszego przewodnika do kosmetycznej pracy stomatologicznej mówi:

Tam ma tendencję do być pewne ogólne zamieszanie o tym, jak zdefiniować stomatologii estetycznej. Ogólnie przyjętą definicją stomatologii estetycznej jest stosowanie zabiegów i procedur stomatologicznych w celu poprawy wyglądu zębów i jamy ustnej. Oznacza to po prostu, że stomatologia estetyczna zazwyczaj zajmuje się osobistymi preferencjami, a nie kwestiami zdrowotnymi. Jednak niektóre procedury mogą naprawić istniejący problem zdrowotny, jak również poprawić wygląd. Procedury tego typu mogą pomóc skorygować ustawienie, kolor, ułożenie lub kształt zębów. Używając powyższej definicji stomatologii estetycznej, możesz być zaskoczony, które procedury są rzeczywiście zawarte. Niektóre procedury mogą być nawet uważane zarówno kosmetyczne i ogólne stomatologii w zależności od okoliczności.

Jeśli procedura , którą chcesz może być klasyfikowany jako niekosmetyczne , można zazwyczaj zaoszczędzić dużo pieniędzy z planu dentystycznego . Jeśli okaże się, że procedura, którą chcesz jest rzeczywiście uważane za kosmetyczne, następne pytanie, które należy zadać to:

Czy ubezpieczenie to pokryje?

Jeśli masz już plan dentystyczny, nie możemy podkreślić wystarczająco dużo, że należy przeczytać przez polityki drobnym drukiem przed przejściem do przodu z procedurą. Porozmawiaj ze swoim dentystą, aby poznać oficjalny kod dentystyczny ADA dla danej procedury i porównaj go z dokumentacją ubezpieczeniową. Skontaktuj się z kimś z firmy oferującej plan dentystyczny, jeśli nadal nie jesteś pewien, czy jest on objęty ubezpieczeniem, czy też nie.

Jeśli nie masz jeszcze planu dentystycznego, pamiętaj, aby zbadać wszelkie ograniczenia. Zrób listę wszystkiego, co jest objęte zniżką lub objęte planem, który rozważasz, i sprawdź, czy kod dentystyczny jest na niej wymieniony. Upewnij się, że nie jest on wykluczony drobnym drukiem! Możesz również sprawdzić, czy koszt bycia w planie (plus okres oczekiwania, który wiele planów ma) jest nawet wart różnicy w cenie procedury kosmetycznej.

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj: Przewodnik po stomatologii estetycznej i pokryciu ubezpieczeniowym

Czy rozważasz kosmetyczne prace stomatologiczne w nadchodzącym roku?

Warto przeczytać