Macierzyństwo. To może być najbardziej satysfakcjonujące doświadczenie, a także najbardziej wymagające. Rola i obowiązki, które wiążą się z wychowywaniem dzieci, czy to niemowląt, nastolatków czy nastolatków, nie jest małym zadaniem, a codzienne zapotrzebowanie na bycie "mamą" może zebrać żniwo na własnym zdrowiu i dobrym samopoczuciu, często w postaci stresu. Stres jest tak ważną częścią naszego życia, że jest nawet wyznaczony "Dzień Świadomości Stresu". Mając to na uwadze, porozmawiajmy o stresie i poradach dla mam.

Stres

Badania pokazują, że 72% mam czuje się zestresowanych ilością stresu, który odczuwają. Ma sens, że zestresowana mama tworzy zestresowane, mniej szczęśliwe, dzieci. Nikt z nas tego nie chce!

My wszyscy znamy co stres czuje jak i dokąd ono przychodzi od. Niestety, cały ten stres został powiązany z problemami zdrowotnymi, w tym tymi, które atakują nasze serca, układ odpornościowy, trawienie i mogą nawet naszą zdolność do snu. I chociaż mówi się o dość dużo, stres wciąż nie jest traktowany tak poważnie, jak inne problemy zdrowia psychicznego. W naszym szybkim tempie, wynik napędzany społeczeństwo, my wszyscy po prostu zakładamy stres jest częścią codziennego życia, ale to nie musi być, nawet jako mama.

W ten sposób, do wszystkich ty pracujący mamusie, zostawać domowymi mamusiami i mamusiami (i mamusiami być) wszystkie wiek z dzieciakami wszystkie wiek - bierze przerwę dzisiaj stawiać ciebie pierwszy z te 21 stresu ulgi poradami dla mamusiek!

Porady dla mam, jak się odstresować

1.Pozytywnie

się nastawić. Zacznij swój dzień na pozytywnej nucie. Daje sobie trochę czasu przed dostawać out od łóżka i dostawać dzieci przygotowywający brać głębokiego oddech, mówić afirmacje i myśleć pozytywnie o dniu przychodzić.

2. Jedz zdrowo.

Zdrowe odżywianie pomoże Ci poczuć się lepiej w ogóle i może zwiększyć swoje ciało z przeciwutleniaczy, które pomagają zmniejszyć stres. Jedz owoce i warzywa w różnych kolorach, i zacząć czuć się lepiej!

3. Medytuj

. Poświęć czas dla siebie z 5 do 10 minut, (lub więcej, jeśli możesz), medytacja z przewodnikiem. Wskazówka: Możesz znaleźć tonę medytacji z przewodnikiem na YouTube, które obejmują różne tematy, które można łatwo zrobić siedząc w samochodzie przed wejściem do pracy, lub czekając na dzieci.

4. Wizualizacje

. Wizualizacja jest świetnym narzędziem, które pomoże zmienić Twój umysł i nastawienie. Wizualizuj to, czego chcesz i odpuść sobie rzeczy, których nie chcesz. Wyobraź sobie siebie spokojnego.

5. Dziennik

. Rozważ zapisywanie swoich myśli, uczuć, pytań, modlitw lub wdzięczności w dzienniku jako codzienny nawyk, który pomoże uwolnić się od stresu w ciągu dnia.

6. Zidentyfikuj swoje czynniki wyzwalające

. Kiedy zauważysz, że jesteś szczególnie zestresowany lub w wysokim stanie emocjonalnym, dokumentuj to i obserwuj wzorce. Znajdź sposoby, aby zająć się swoimi wyzwalaczami, albo poprzez pracę osobistą, albo z profesjonalistą.

7. Śmiej się

. Śmiech to świetny sposób na przełamanie napięcia i złagodzenie stresu. Obejrzyj zabawny film, udawaj śmiech, aż stanie się prawdziwy, albo spędzaj czas z przyjaciółmi lub rodziną, którzy sprawiają, że się śmiejesz i uśmiechasz.

8. Dotyk

. Dotyk fizyczny również może pomóc Ci uwolnić się od stresu. Nie masz czasu na masaż? Przytulaj się codziennie! Znajdź sposób, aby połączyć się z ukochaną osobą poprzez dotyk, w tym trochę czasu na przytulanie z partnerem.

9. Ćwicz

. Ćwiczenia pomagają uwalniać endorfiny, które poprawiają samopoczucie i zmniejszają stres. Pójdź na spacer, pójdź na siłownię, weź udział w zajęciach grupowych lub poćwicz jogę.

10. Odłącz się

. Często możemy zostać przytłoczeni przez technologię, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Wyłącz telewizor i zagraj w grę, albo połóż telefon w innym pokoju i ciesz się byciem bez cyfrowych zakłóceń i hałasu.

11. Okazuj wdzięczność.

Codzienna praktyka wdzięczności, lub nawet lista sporządzona na bieżąco w stresującym czasie może pomóc ci się odstresować. Wskazówka: Łatwym sposobem na rozpoczęcie jest przejście przez alfabet, wymieniając jedną rzecz, za którą jesteś wdzięczny, a która zaczyna się na każdą literę. (np. jestem wdzięczny za jabłka, baseball, kawę...)

12. Podarujsobie

coś. Pomyśl o fajnym sposobie na leczenie siebie i zrób to. Może to być darmowe, jak kąpiel z bąbelkami, tanie, jak filiżanka ulubionej kawy, albo zabieg w spa. Ciesz się splurge!

13. Wyrzuć rzeczy/uporządkuj.

Czasami bałagan może wywoływać u nas stres. Blokuje niektóre czas podchodzić bałaganiarski teren i widzi właśnie jak dużo napięcie dostaje przesuwający wraz z zagraceniem.

14. Rób swoje hobby.

Jako zajęta mama, możesz zapomnieć, że masz hobby i zainteresowania poza dziećmi i ich zajęciami. Poświęć czas na coś, co naprawdę sprawia ci przyjemność.

15. Dajsobie trochę luzu

. Mamy mają tendencję do bycia bardzo twardymi dla siebie, a to może dodać niepotrzebnego stresu do i tak już frustrującej sytuacji. Bądź dla siebie miła, a może nawet śmiej się ze swoich błędów, zamiast bić się za nie.

16. Zrób sobie przerwę.

Kiedy ostatnio byłeś na randce lub wychodziłeś z przyjaciółmi? Kiedy ostatni raz wysłałeś dzieci do domu ich przyjaciół (lub babci)? Zaplanuj trochę czasu bez dzieci i naładuj się energią!

17. Bądź głośny!

Czasami musimy krzyczeć, lub śpiewać na szczycie naszych płuc. Idź na to! To jest wielki de-stresing strategia wokalnie pasa to out.

18. Baw się.

Dołącz do dzieci, które się bawią - strzelaj do kosza, idź z nimi do parku, pohuśtaj się na huśtawkach. Pozwól swojemu wewnętrznemu dziecku się bawić!

19. Zdrzemnij się.

Czasami po prostu potrzebujemy drzemki. Wystarczy powiedzieć o tym!

20. Stwórz przestrzeń

. Czy to w pracy, czy w domu, stworzenie miękkiej, ciepłej, relaksującej przestrzeni do odpoczynku może być doskonałym rozwiązaniem do stworzenia mniej stresującego środowiska i miejsca, w którym można się odstresować, gdy zajdzie taka potrzeba.

21. Spotkaj się z profesjonalistą.

Stres może mieć duży wpływ na ogólny stan zdrowia. Jeśli musisz porozmawiać z osobą zajmującą się zdrowiem psychicznym, pójść do lekarza na wizytę kontrolną lub zająć się swoimi potrzebami dentystycznymi, zrób to. Każde z tych działań może przyczynić się do poprawy ogólnego stanu zdrowia, co z kolei zmniejszy Twój stres.

Więcej znajdziesz na: http://astratechdental.pl

Warto przeczytać