Jeśli zastanawiacie się co zrobić, by mieć piękne i białe zęby to przede wszystkim powinniście zainteresować się tym jak wyglądają zabiegi stomatologii estetycznej. Zapoznajcie się z tym jakie zabiegi są oferowane i jakie można uzyskać ich efekty.

Osady i przebarwienia

Z biegiem lat trzeba się liczyć z tym, że zęby tracą piękny wygląd i biały kolor. Powstałe osady mogą być usuwane przez piaskowanie lub scaling. O ile pozbycie się osadów będzie można osiągać przez proste zabiegi o tyle usunięcie trwałych przebarwień wymaga się stosowania bardziej zaawansowanych metod działania.

Niezdrowa dieta a także brak należytej staranności mogą być przyczyną pojawienia się trwałych przebarwień na strukturze zębów. Powstają one między innymi przez częste picie kawy czy herbaty czy przy nadmiernym spożywaniu słodyczy albo palenie papierosów. Barwa zębów zmienia się nie tylko ze względu na stosowaną dietę, ale również na skutek stosowania antybiotyków. Niestety często nie jesteśmy w stanie mechanicznie usuwać trwałych przebarwień. Aby ich się pozbyć trzeba stosować bardziej zaawansowane metody wybielania zębów.

Z biegiem lat szkliwo zębów staje się coraz mniej odporne na pęknięcie czy odpryskiwanie. Jednocześnie będzie się również tracić naturalny blask i jest to bardziej podatna na przebarwienie forma. Kamień nazębny zalegający na zębach i osady mogą pogłębiać proces związany z tym, że zęby będą zmieniać barwę.

Dzięki stosowaniu nowoczesnych metod leczenia zębów potrafimy upiększyć wygląd zębów u każdego pacjenta. Przed podjęciem decyzji o wyborze określonej metody zabiegu stomatologii estetycznej wykonuje się precyzyjne badania diagnostyczne, które mają na celu ustalenie stanu uzębienia. Każdorazowo dokładnie informujemy pacjenta o możliwych wariantach leczenia oraz rekomendujemy przeprowadzenie najlepszej formy zabiegu medycyny estetycznej.

Stomatologia estetyczna Kraków

Zabiegi stomatologii estetycznej

W ofercie znaleźć można nowoczesne metody zabiegów. Odznaczają się one różnym stopniem inwazyjności. W zależności od oczekiwań pacjenta, a także zdiagnozowanego przez nas stanu zębów można wykonać odpowiedni typ zabiegu.

Jeśli chodzi o stomatologię estetyczną obecnie stosuje się takie propozycje jak:

Wybielanie zębów

Licówki porcelanowe

Korony oraz mosty porcelanowe

Wkłady oraz nakłady

Wybielanie zębów metodą nakładkową

To jedna z najmniej inwazyjnych metod wybielania. W tej metodzie wykorzystuje się zaprojektowane specjalnie nakładki wybielające, które można będzie również stosować samodzielnie w domu. Wykorzystujemy bezpieczna technologię wybielania, która nie będzie szkodliwa dla uzębienia.

Przygotowanie do wybielanie zębów

Pacjent, który zdecyduje się na wybielanie zębów poddany będzie w pierwszej kolejności badaniu stanu zębów i dziąseł. Dbamy o stosowane zabiegi w pełni bezpieczne, by precyzyjnie weryfikować możliwość korzystania z określonego zabiegu przez każdego z pacjentów. Zanim przystąpi się do wybielania zębów będzie trzeba między innymi pomyśleć o usunięciu kamienia nazębnego, zabezpieczenie ubytków, wymiana nieszczelnych wypełnień.

Warto przeczytać