Protezy zębowe vs Implanty. Gdy brakuje Ci jednego, kilku lub wszystkich zębów, są to dwie główne opcje, które zwykle zalecają dentyści.

Każdy z tych zabiegów ma swoją własną listę zalet i wad, które mogą sprawić, że będzie to lepsza opcja dla Twojej sytuacji. Twój dentysta może udzielić Ci rekomendacji, ale decyzja ostatecznie należy do Ciebie. Rozważ te protezy zębowe a implanty: plusy i minusy, aby podjąć świadomą decyzję, która będzie korzystna dla Twojego długoterminowego zdrowia.

Protezy zębowe kontra implanty: Plusy i minusy

Wszystko o protezach zębowych

Przez wiele dziesięcioleci protezy zębowe były jedyną możliwością uzupełnienia brakujących zębów. Prawdopodobnie znasz co najmniej jedną osobę w swoim życiu, która miała zestaw wyjmowanych zębów, często był to rodzic lub dziadek.

Protezy są formowane tak, aby pasowały do jamy ustnej i są utrzymywane na miejscu za pomocą kleju. Zazwyczaj wyjmuje się je każdego dnia przed snem i moczy przez noc w celu oczyszczenia. Bez względu na to, jak dobre są protezy, nigdy nie będą one w 100 procentach podobne do prawdziwych zębów.

Jednak niektórzy ludzie cieszą się elastycznością, jaką daje możliwość wkładania i wyjmowania zębów w zależności od potrzeb. Należy jednak pamiętać, że im dłużej protezy są poza ustami, tym słabsza staje się szczęka bez presji zębów do wsparcia.

Jeśli szczęka jest zbyt słaba, aby utrzymać większą liczbę implantów stomatologicznych, może to być dobry kandydat na protezę. Należy jednak pamiętać, że nawet najlepszy klej do protez nie działa przez cały czas i protezy mogą od czasu do czasu wypadać.

zęby

Jak w przypadku wielu rzeczy, przy wyborze protez zębowych istnieje wiele możliwości. Jakość powinna być najważniejszą kwestią, ponieważ chcesz, aby aparat ortodontyczny wyglądał świetnie, czuł się dobrze i trwał jak najdłużej. Protezy zębowe będą niezbędne do codziennych czynności, takich jak jedzenie i uśmiechanie się, i nie jest to miejsce na skróty.

Komplet protez trwa około pięciu lat, więc większość ludzi będzie musiała wymienić co najmniej jeden komplet w ciągu swojego czasu noszenia ich.

Wszystko o implantach

Implanty dentystyczne Chicago składają się z tytanowego wkładu pokrytego koroną lub protezą (zwaną overdenture). Implanty wyglądają i są odczuwane jak prawdziwe zęby! Wkład implantu integruje się z kością szczęki i naśladuje korzenie naturalnych zębów, co jest znacznie lepsze dla kości szczęki niż tradycyjne protezy.

Jeśli implanty i protezy są stosowane razem, nazywamy je protezami typu overdenture. Protezy overdenture wykorzystują najnowszą technologię stomatologiczną, aby protezy były jak najbardziej zbliżone do naturalnych zębów, ponieważ mocowane są na implantach.

Podczas gdy tradycyjne protezy są utrzymywane na miejscu za pomocą tymczasowych klejów, co często powoduje ich zsuwanie się, protezy overdenture nigdy się nie zsuwają, ponieważ są przymocowane do stałego implantu. Implanty, same lub w połączeniu z protezami, sprawiają, że żucie, mówienie i inne czynności są łatwiejsze i wygodniejsze niż w przypadku tradycyjnych protez.

Implanty stomatologiczne powinny służyć przez całe życie. Niektóre gabinety stomatologiczne udzielają dożywotniej gwarancji na implanty. Jednak korona często wymaga wymiany, co sprawia, że implanty są znacznie trwalszym rozwiązaniem niż protezy zębowe.

Ogólnie rzecz biorąc, implanty są droższe niż protezy, ale starczają na dłużej i zapewniają bardziej naturalne odczucia w jamie ustnej.

Które rozwiązanie jest dla Państwa odpowiednie?

Wybierając między implantami a protezami, musisz wziąć pod uwagę takie czynniki jak styl życia, budżet i stan zdrowia. Ważne jest, aby zdecydować, co jest się skłonnym do kompromisu, a co nie, ponieważ może nie być rozwiązania, które idealnie spełnia wszystkie trzy potrzeby.

Dobrą wiadomością jest to, że większość gabinetów stomatologicznych oferuje bezpłatne konsultacje, aby dokładnie omówić opcje z tobą i pomóc rozważyć plusy i minusy.

Warto przeczytać