Czy istnieje coś takiego jak niedrogie opcje wymiany zębów?

Czy wiesz, że typowej osobie dorosłej w wieku od 35 do 49 lat żyjącej w Stanach Zjednoczonych brakuje średnio 7 zębów? Nawet jeśli założymy, że 4 z tych zębów mogą być zębami mądrości, to nadal oznacza, że większość dorosłych w ich najlepszym wieku żyje bez co najmniej 3 zębów!

Jeśli przeciętnej osobie dorosłej brakuje 7 zębów, to istnieje duża szansa, że Ty, wielu Twoich znajomych i wielu ludzi, z którymi pracujesz, znalazło się w sytuacji, w której trzeba zdecydować, co zrobić z wymianą zębów.

Ostatecznie, najlepszym rozwiązaniem dla zdrowia jamy ustnej i całego organizmu jest zastąpienie każdego brakującego zęba implantem stomatologicznym. Bądźmy jednak realistami - pojedyncze implanty mogą być poważną inwestycją i w krótkim okresie czasu mogą być poza zasięgiem wielu osób.

Omówiliśmy kilka historii, które słyszeliśmy, jak ludzie przekonują się do implantów stomatologicznych. Nie jest zaskoczeniem, że na szczycie listy znajduje się hasło "nie stać mnie na implanty". Koszty często sprawiają, że niektórzy ludzie, którzy już mają protezy, porzucają nadzieję, zakładając, że nigdy nie będą mogli mieć implantów stomatologicznych ze względu na koszty.

I to by było na tyle?

Jeśli obawiasz się, że nie będzie Cię stać na wszystkie potrzebne implanty stomatologiczne, czy to oznacza, że nigdy nie będziesz mógł wrócić do tej decyzji?

A gdybyśmy powiedzieli Ci, że jest inny sposób?

Co by się stało, gdybyśmy powiedzieli, że istnieje sposób na osiągnięcie celu, jakim jest zastąpienie brakujących zębów w miarę upływu czasu za pomocą innych, bardziej przystępnych opcji wymiany zębów?

Opcje wymiany zębów w przystępnej cenie: Połączenie implantów stomatologicznych z protetyką

dentysta

Nie musisz wybierać tylko jednej opcji, jeśli chodzi o wymianę zębów.

Doskonałym sposobem na zastąpienie brakujących zębów w miarę upływu czasu jest połączenie wytrzymałości, trwałości i wszechstronności implantów stomatologicznych z bardziej przystępnymi cenowo i elastycznymi opcjami mostów stomatologicznych i protez.

Opcja 1: Most lub proteza częściowa na implancie (implantach)

Ta niedroga opcja wymiany zębów ma zastosowanie w przypadku braku dwóch lub więcej zębów obok siebie. W przypadku tej opcji możliwe jest umieszczenie jednego lub dwóch implantów, które posłużą jako kotwica dla mostu lub protezy częściowej.

Dzięki temu nie trzeba używać zdrowych zębów do podparcia mostu, a ruchoma proteza częściowa może nie wymagać zatrzasków, ponieważ łączy się bezpośrednio z implantem stomatologicznym.

Opcja 2: Protezy overdenture - protezy całkowite na implantach

Kolejna niedroga opcja wymiany zębów - protezy overdentures - to połączenie implantów i protez. Jeden łuk protezy całkowitej można połączyć z 4 (tzw. all-on-4) lub 6 implantami stomatologicznymi.

W przypadku tej opcji implanty są zwykle umieszczane po dwa lub więcej naraz. Wielu osobom noszącym protezy podoba się ta opcja, ponieważ mogą one wszczepiać implanty z czasem, a podczas gojenia nadal nosić protezę całkowitą. Kiedy wszystkie implanty są już na swoim miejscu, proteza zostanie zatrzaśnięta na implantach za pomocą specjalnego zaczepu.

Dzięki tej opcji wymiany zębów, proteza może być dostosowana tak, aby wyglądała i pasowała bardziej naturalnie. Nadal można je wyjmować na noc w celu wyczyszczenia i konserwacji, ale nie ma już potrzeby stosowania lepkiego mazidła, aby utrzymać protezę na miejscu, ani martwienia się, że może ona wypaść.

Z czasem mogą Państwo kontynuować wszczepianie kolejnych implantów i zastąpić protezę mostem lub nawet pojedynczymi implantami. Hybrydowa metoda zastępowania zębów łączy w sobie długoterminowe zalety implantów stomatologicznych - wytrzymałość, trwałość, długowieczność i naturalne dopasowanie/odczucie - z bardziej bezpośrednią przystępnością mostów i protez.

Jak wypadają te bardziej przystępne cenowo opcje wymiany zębów, takie jak implant-hybryda, w porównaniu z innymi najczęściej stosowanymi opcjami wymiany zębów?

  • Pojedyncze implanty stomatologiczne - często stosowane do uzupełnienia pojedynczych braków zębowych lub wymiany przedniego zęba.
  • Mosty stomatologiczne - inna opcja uzupełniania pojedynczych braków zębowych
  • Protezy całkowite lub częściowe - często stosowane w celu zastąpienia brakujących zębów, które znajdują się obok siebie

Warto przeczytać