Jak to się mówi, są dwie pory roku: Zima, i wybielanie zębów. Jak pogoda zaczyna się ocieplać, więcej ludzi zaczyna pytać o wybielanie zębów. Istnieje wiele powodów, aby chcieć mieć jasny uśmiech - ukończenia studiów, wesela, al fresco dining, grill i imprezy na plaży, i specjalne wydarzenia. Albo, może po prostu zauważyć, że nasze zęby nie wyglądają tak jasne w naszych ciepłych kolorach pogody.

Niezależnie od przyczyny, profesjonalne wybielanie zębów jest jednym z najbardziej przystępnych i zauważalnych sposobów, aby przekształcić swój uśmiech - w ciągu zaledwie jednej wizyty. Nie jest zaskakujące, że tak wiele osób decyduje się na wybielanie zębów w naszym gabinecie.

Procedura wybielania Zoom Whitening: Bielsze zęby w 3 prostych krokach!

Istnieje kilka popularnych profesjonalnych systemów wybielania zębów. My oferujemy zabieg laserowego wybielania zębów Zoom®. Więc czym jest wybielanie zębów Zoom i jak to działa? Przygotowaliśmy bardzo krótki filmik, który wyjaśnia procedurę wybielania Zoom w 3 krokach oraz czego możesz się spodziewać w gabinecie.

Krok 1: Przygotuj się

Wybielanie zębów metodą Zoom jest zabiegiem przeprowadzanym w gabinecie. Sama procedura wybielania Zoom trwa około godziny, ale spodziewaj się, że cała wizyta, łącznie z badaniem, zajmie około 90 minut, mniej więcej. Przed zabiegiem wybielania metodą Zoom, będziesz musiał wypełnić kilka stron dokumentów dotyczących procedury wybielania metodą Zoom. Jeśli nigdy wcześniej nie byłeś naszym pacjentem, zostaniesz również poproszony o wypełnienie dokumentów dla nowego pacjenta, co może zająć kilka dodatkowych minut. Następnie zostaniesz poddany szybkiemu badaniu, aby upewnić się, że Twoje zęby i dziąsła są wystarczająco zdrowe do wybielania, a także aby sprawdzić, czy masz jakieś uzupełnienia protetyczne, takie jak mosty lub korony. Jeśli nie miałeś ostatnio czyszczenia, może być konieczne, aby go uzyskać. (W rzeczywistości, jeśli minęło trochę czasu od ostatniego profesjonalnego czyszczenia zębów, sugerujemy pełne czyszczenie zębów PRZED zainwestowaniem w wybielanie, ponieważ trochę czasu z cavitronem, aby usunąć powierzchniowe przebarwienia i kamień nazębny może zrobić wielką różnicę). Gdy wszystko będzie w porządku, zanotujemy Twój aktualny odcień zębów, abyśmy mogli śledzić Twoje postępy w trakcie sesji wybielania.

uśmiech

Krok 2: Wybielanie

Właściwa procedura wybielania Zoom rozpoczyna się od ochrony Twoich dziąseł i tkanek miękkich. Tłumaczenie: zakładamy retraktory na policzki i wystarczającą ilość bawełnianych rolek, aby Twoje górne i dolne zęby nie dotykały się wzajemnie. Jeśli Pan Ed jest Twoim zwierzęciem duchowym, lub lubisz oglądać Melissę McCarthy dmuchającą bańki z końskimi zębami, to masz szczęście. Jeśli nie, cóż, jest to zło konieczne. Wkrótce będzie po wszystkim, a wyniki będą tego warte. Protip: Przynieś Chapstick. Następnie malujemy warstwę ochronną na Twoich dziąsłach. Środek wybielający stosowany w Zoomie jest silny, dlatego ważne jest, aby ten krok był dokładny.

Po wykonaniu tej czynności nakładamy warstwę środka wybielającego Zoom na zęby (tylko przednie powierzchnie) i ustawiamy światło lasera przed zębami. Do tej części programu założysz eleganckie pomarańczowe okulary ochronne. Po rozpoczęciu wybielania ustawiamy zegar na 15 minut i przekazujemy Ci pilota, abyś mógł cieszyć się ulubionym programem (lub grzecznie udawać, że nie zauważyłeś, że robisz sobie selfie). Pełna procedura wybielania Zoom składa się z 4 15-minutowych sesji. Nie martw się, będziemy w pobliżu, aby regularnie Cię sprawdzać, w razie gdybyś czegoś potrzebowała.

O Zingers: Wspomnieliśmy nieco wcześniej, że środek wybielający w Zoomie jest potężny. Aby spełnić swoje zadanie, środek wybielający tymczasowo rozpuszcza bardzo cienką warstwę, która pokrywa Twoje szkliwo, zwaną "otoczką". Warstwa ta chroni Twoje zęby przed nadmierną wrażliwością na codzienne czynności. Niektórzy ludzie doświadczają "zingerów" podczas sesji wybielania. Zingery są trafnie nazwane i mogą być odczuwane jak małe wstrząsy elektryczne wokół zębów i dziąseł. Niektórym przeszkadzają one bardziej niż innym, a efekt "zingerów" można zazwyczaj wyciszyć, zażywając przed wizytą trochę ibuprofenu. Sprawdź jednak najpierw u swojego dentysty.

Krok 3: Ruszaj w drogę

Po każdej sesji możemy dodać więcej środka wybielającego lub dostosować światło. Będziemy sprawdzać postępy, aby zobaczyć, jak radzą sobie Twoje zęby. Niektóre sesje idą tak dobrze, że niektórzy ludzie decydują się zakończyć wcześniej, aby ich zęby nie stały się oślepiająco białe. Inni spędzają całą godzinę. Kiedy Twój czas dobiegnie końca, wypłuczemy wszystkie resztki z Twoich ust, damy Twoim ustom trochę czasu na przejście od efektu Wallace'a do normalności i podamy Ci lusterko, abyś mógł podziwiać rezultaty. Chociaż nie możemy zagwarantować konkretnego rezultatu lub odcienia, wielu pacjentów widzi zmianę o 2-3 odcienie i zauważa dużą różnicę.

Wychodząc z drzwi z przepięknym uśmiechem, wręczymy Ci listę długą na około milę z jedzeniem, piciem i wadami, których należy unikać przez następne 48 godzin. Nie chcemy cię przygnębić, więc nie powiemy ci wszystko, co jest na liście, ale jeśli jest czerwony, ciemny, pikantny, lub pikantne, prawdopodobnie nie można jeść lub pić to. I absolutnie nie palić, mówimy poważnie. Ta otoczka, o której wspomnieliśmy wcześniej, również chroni Twoje zęby przed przebarwieniami powierzchniowymi, a jej odrośnięcie zajmuje około 48 godzin. Sugerujemy, aby wybielić zęby na początku tygodnia, tak, że nie będzie kuszony w weekend.

Możesz również zdecydować się na indywidualną nakładkę stworzoną na podstawie wycisku Twoich zębów, dzięki czemu będziesz mógł wybielać zęby pomiędzy wizytami w gabinecie za pomocą żelu Zoom do domu. Wybielanie zębów metodą Zoom nie będzie trwać wiecznie, ale może trwać latami, a najlepszym sposobem na uzyskanie jak największej korzyści z inwestycji jest regularna kontrola stomatologiczna i wizyty czyszczące, jak również domowa rutyna szczotkowania i nitkowania zębów.

Przeczytaj więcej na: http://licowki-blog.pl/

Warto przeczytać