Government shutdown zakończył się i nadszedł czas dla nas wszystkich, aby spojrzeć w przyszłość w kierunku zmian nadchodzących na naszej drodze w 2014 roku dotyczących, co najważniejsze, Obamacare-oficjalnie nazywany Affordable Care Act (ACA). Otwarta rejestracja do ACA rozpoczęła się 1 października 2013 roku, ale przy tak wielu zmianach w naszej opiece zdrowotnej, wiele osób nadal ma pytania na temat tego, jak nowe prawo opieki zdrowotnej wpłynie na ich pokrycie stomatologiczne. Mamy nadzieję, że zajmiemy się niektórymi z powszechnych obaw dotyczących opieki stomatologicznej w ramach ACA i rozwiązania, które jest zarówno pomocne i przystępne dla wszystkich.

Czy opieka stomatologiczna jest objęta ubezpieczeniem?

Pediatryczna opieka jamy ustnej

Pediatryczna opieka stomatologiczna jest włączona jako część minimalnego pakietu Essential Health Benefits (EHB) dla małych grup i osób indywidualnych zarówno w ramach jak i poza giełdami. Oznacza to, że musi być ona dostępna dla dzieci poniżej 18 roku życia, ale nie są one zobowiązane do posiadania pokrycia stomatologicznego w ramach wymiany federalnej. (Istnieje jednak kilka stanów, które wymagają opieki stomatologicznej dla dzieci w ramach wymiany prowadzonej przez państwo). Pakiet EHB może być zawarty jako część zakupionej polisy medycznej lub jako samodzielny plan w ramach giełdy. Każdy poszczególny stan określi, co ten pakiet będzie obejmował i jaki limit wieku będzie obowiązywał. Oczekuje się, że w większości giełd będzie on obejmował większość usług oferowanych przez Children's Health Insurance Program (CHIP) - takich jak badania, czyszczenie i wypełnienia dla dzieci w wieku 18 lat i młodszych.

Niektórzy początkowi zwolennicy ACA, tacy jak ustawodawcy i obrońcy zdrowia dzieci, obawiają się, że rodziny, które nie kwalifikują się do Medicaid lub Children's Health Insurance Program mogą nie być w stanie sobie na to pozwolić.

Jeśli samodzielna, pediatryczna polisa stomatologiczna jest kupowana z federalnej giełdy, roczne wydatki dla rodzin mogłyby wynieść aż 700 dolarów na dziecko lub 1400 dolarów na rodzinę, według Colina Reuscha, starszego analityka polityki z Children's Dental Health Project. Reusch zauważa również, że koszt samodzielnego pokrycia nie będzie wliczany do medycznego limitu out-of-pocket wbudowanego w polisę ubezpieczeniową. Dodatkowo, nie będzie żadnych ulg podatkowych dostępnych do pomocy w opłacaniu samodzielnych planów dentystycznych dla dzieci, jak to jest w przypadku składek na ubezpieczenie medyczne.

Opieka stomatologiczna dla dorosłych

Opieka stomatologiczna dla dorosłych nie jest uważana za podstawowe świadczenie zdrowotne. Ani ustawa Affordable Care Act, ani większość Medicare nie obejmuje pokrycia stomatologicznego dla dorosłych. Jednakże, wiele giełd (stanowych lub federalnych) pozwoli na dodanie nie-dziecięcych osób zależnych do zakupionego planu stomatologicznego dla dzieci. Korzyści z planu prawdopodobnie nie będą tak dobre dla dorosłych, jak dla dzieci.

Szacuje się, że 17,7 mln dorosłych może uzyskać pewien rodzaj pokrycia stomatologicznego poprzez ACA, ale ogólnie ACA zmniejszy tylko liczbę dorosłych, którzy nie mają ubezpieczenia stomatologicznego o około pięć procent, według American Dentist Association. A ci, którzy skorzystają z ACA nadal będą potrzebować pomocy, biorąc pod uwagę, że nie będzie żadnych dotacji oferowanych w połączeniu z nowym prawem opieki zdrowotnej.

Co się stanie z moim obecnym pokryciem stomatologicznym?

Jeśli masz już pokrycie stomatologiczne, twój plan nie powinien się zmienić. Niektóre firmy mogą być cięcia z powrotem na ich pokrycia stomatologicznego z powodu wzrostu opieki zdrowotnej, ale powinny one poinformować o wszelkich zmianach, zanim zostaną one wdrożone.

[Aktualizacja 11/20/2013: Od czasu napisania tego artykułu, twój plan nie zmienia się jest teraz do dyskusji. Nadal powinieneś zostać powiadomiony przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian, ale pamiętaj, że są miliony ludzi, których plany zmieniają się w wyniku ustawy Affordable Care Act].

Centrum Pracy UC Berkeley przewiduje, że ustawa Affordable Care Act spowoduje zmiany dla niektórych ze 150 milionów Amerykanów, którzy są objęci planem sponsorowanym przez pracodawcę. Pracodawcy nie są zobowiązani do zapewnienia takiego pokrycia swoim pracownikom, ale duzi pracodawcy z przynajmniej jednym pełnoetatowym pracownikiem będą zobowiązani do uczestnictwa w wymianie lub będą podlegać karze począwszy od 2014 roku.

Jeśli znajdziesz się w tej sytuacji lub jakiejkolwiek innej sytuacji, w której trzeba kompromisu pokrycia stomatologicznego, rozważyć ubieganie się o zniżki dentystyczne planu, które mogą być zarówno opłacalne i łatwo dostępne dla Ciebie.

Jak dyskontowe plany stomatologiczne mogą pomóc

Z wielu zmian przychodzi począwszy od 1 stycznia 2014 roku, a miliony szacuje się albo upuścić ich pokrycie stomatologiczne lub stracić go, dyskonta stomatologiczne plany mogą być bardzo pomocne.

Dyskontowe plany dentystyczne nie będą dotknięte Affordable Care Act, więc obecni członkowie planu rabatowego będą nadal otrzymywać zniżki po wejściu w życie ustawy, a nowi członkowie będą mogli otrzymać te same stawki oferowane dla obecnych członków.

Obejrzyj nasze wideo: Jak działają dyskontowe plany dentystyczne

Każdy może być częścią planu rabatowego. Plany mają niskie opłaty roczne i ogromne zniżki na pracy stomatologicznej, więc są one przystępne nawet przy zwiększonych kosztach opieki zdrowotnej. Te plany zaczynają natychmiast więc tam są żadny czekanie okresy i niektóre dyskonta plany nawet przychodzą z bezpłatnym planem wizji, który jest inny segment który no jest pokryty dla dorosłych pod Affordable Care Act.

Warto przeczytać