Wraz z pojawieniem się terapii powiększających usta, niektórzy pacjenci zmieniają teraz objętość swoich ust, a nawet kształtują je, aby na nowo zdefiniować ich wygląd.

Ze względu na delikatność tkanki w ustach, zabieg ten powinien być przeprowadzany przez wykwalifikowanego specjalistę. Oto niektóre z najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi na temat terapii.

Czym są wypełniacze skórne?

Wypełniacze skórne są niechirurgicznym, wstrzykiwanym zabiegiem dodającym objętości zatopionym obszarom twarzy, bliznom, zmarszczkom lub ustom. Wypełniacze składają się głównie z żeli na bazie kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy to naturalnie występująca w organizmie substancja, która jest również powszechnie stosowana w produktach do pielęgnacji skóry.

Jakie są zalety wypełniaczy dermalnych jako metody wzmacniania ust?

Metoda ta może dodać ustom objętości, szczególnie jeśli z czasem straciły one objętość. Jedną z wyraźnych zalet stosowania wypełniaczy skórnych jest dyskretny, a jednocześnie dokładny sposób na uzyskanie właściwego kształtu, objętości i konturu ust oraz ich otoczenia. Ta technika wzmacniania ust metodą iniekcji może wypełnić nie tylko wermillion lub czerwone części ust, ale również precyzyjne obszary wokół ust. Na przykład, linia uśmiechu może być wzmocniona delikatnym liftingu w kącikach ust.

Wypełniacze skórne są również znane z elastycznego zastosowania. Oprócz dodania ustom objętości, kuracja może być również stosowana do wypełniania kreski, jak również do wyrównywania konturów twarzy.

Zmarszczki pojawiają się zazwyczaj w miejscach, w których mięśnie twarzy zaczynają się pogarszać z powodu ich nadmiernego zużycia. Wraz z wiekiem rozkłada się również kolagen lub tłuszcz na twarzy. Poprzez wstrzykiwanie tłuszczu, kolagenu lub kwasów hialuronowych wokół tych obszarów, wypełniacze skórne pomagają spulchnić zatopione lub pogniecione obszary twarzy. Cieńszy wypełniacz może być również stosowany do wypełniania drobnych "linii ust", które mogą się różnić w zależności od grubości skóry ust.

Wypełniacze skórne mogą być również sposobem na zminimalizowanie wyglądu fałdów nosowo-wargowych - tych głębokich zmarszczek, które biegną od nosa do kącików ust. Zastrzyki stanowią szybką metodę upierzenia tych linii marionetek", aby osiągnąć naturalny rezultat.

W celu uniknięcia dyskomfortu pacjenci mogą otrzymać krem znieczulający miejscowo lub znieczulenie miejscowe w celu zdrętwienia leczonego obszaru. Zabieg trwa zazwyczaj od 30 do 60 minut. Należy dokładnie omówić zabieg z lekarzem prowadzącym zabieg pozaoperacyjny. Leczenie trwa zazwyczaj od 30 do 60 minut.

Chociaż rezultaty mogą utrzymywać się przez miesiące, efekty nie są zazwyczaj trwałe. Daje to pewną elastyczność przy podejmowaniu decyzji, czy dany zabieg jest dla Państwa odpowiedni.

Gdzie mogę poddać się zabiegowi?

Leczenie można otrzymać w klinice dentystycznej z procedurą podawaną przez dentystę kosmetycznego. Inne miejsca, które oferują ten zabieg to kliniki dermatologiczne, kliniki medyczne, gabinety kosmetyczne i kosmetyczne.

Warto przeczytać