Zaktualizowano: 2/14/2020

Mniej więcej połowa wszystkich Amerykanów nie ma ubezpieczenia stomatologicznego, a korespondentka PBS NewsHour Betty Ann Bowser nazywa to kryzysem stomatologicznym. Ona stwierdza w raporcie, że:

Rząd federalny zidentyfikował ponad 4,500 obszarów tego kraju, takich jak Grundy, Va., gdzie nie ma wystarczającej liczby dentystów. To mówi, że prawie 10.000 nowych dostawców są potrzebne, aby sprostać potrzebie.

Stan stomatologii dzisiaj jest w punkcie, w którym wielu wzywa do zmiany, i to wkrótce.

Problem z dentystami

Amerykańskie Stowarzyszenie Stomatologiczne (ADA) twierdzi, że problem nie polega na ogólnym braku dentystów. Problemem, twierdzą, jest to, że te stomatologów są rozmieszczone nierównomiernie w całym kraju. Obszary wiejskie często mają niedobór dentystów . W tych obszarach, pacjenci często polegają na pomocy rządowej , aby zapłacić za opiekę stomatologiczną , ale wielu dentystów twierdzą , aby uzyskać krótki koniec umowy , jeśli chodzi o bycie refundowane przez tych programów pomocy rządowej . To sprawi, że bardzo nieatrakcyjne dla dentysty do praktyki w obszarze, w którym mogą one rzeczywiście stracić pieniądze na większości swoich procedur. Jak widzimy w tym poście przez dentystę z Florydy i komentarze innych ludzi wykonane poniżej , dług szkoły dentystycznej jest prawie kryzys w sobie , często powodując w górę 200.000 dolarów długu.

Niektórzy ludzie oskarżają dentystów o bycie w zawodzie po prostu zarabiać pieniądze , a to z pewnością jest prawdą o niektórych dentystów. Jak w przypadku każdej kariery, niektórzy będą w nim tylko dla pieniędzy. Jednak kiedy dentysta zachęca Cię do mycia zębów i używania nici dentystycznej, tak naprawdę stara się zapobiec powrotowi do zdrowia z poważnymi problemami stomatologicznymi. Większość stomatologów bardzo mocno odczuwa potrzebę promowania zdrowia jamy ustnej.

Problem z pacjentami

Wielu z tych, którzy nigdy nie zaciemniają drzwi gabinetu dentystycznego, w końcu znajduje się w obliczu poważnych, kosztownych problemów stomatologicznych spowodowanych zaniedbaniem.

Dlaczego ludzie nie chodzą do dentysty

Ludzie unikają dentysty z wielu powszechnych powodów:

    Strach przed bólem lub nieznanym w gabinecie dentystycznym Fałszywe przekonanie, że ból w końcu minie (Próchnica zębów jest chorobą degeneracyjną i będzie dalej niszczyć jamę ustną. Nie goi się jak skaleczenie ani nie ustępuje jak zwykłe przeziębienie). Niezdolność do zapłacenia za usługę dentystyczną Odległość geograficzna od kliniki stomatologicznej Nie dostrzeganie nawet potrzeby pójścia do dentysty

W programie PBS NewsHour opisano klinikę w wiejskiej części Wirginii, gdzie ludzie czekali w długich kolejkach do dentysty, być może po raz pierwszy od wielu lat. Wiele osób w takiej sytuacji ma niskie dochody i nie ma dostępu do ubezpieczenia stomatologicznego.

Skutki zaniedbania zdrowia jamy ustnej

Nieleczona infekcja w jamie ustnej może w końcu rozprzestrzenić się na mózg i spowodować poważne uszkodzenia, jeśli nie śmierć. Przewodniczący ADA, William Calnon, DDS, podkreślił, że wiele innych chorób (takich jak cukrzyca i choroby układu krążenia) również może wynikać ze złego stanu zdrowia zębów. Jednakże, podczas gdy wiele osób dostrzega znaczenie utrzymania i zapobiegania w odniesieniu do ciała jako całości, wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że zdrowie jamy ustnej działa w podobny sposób. Koszt utrzymania jest znacznie mniejszy niż koszt naprawy zepsutych, spróchniałych lub bolących zębów, ale wiele osób dowiaduje się o tym w trudny sposób.

Państwowa polityka stomatologiczna zawodzi w przypadku 1 na 5 dzieci, a 17 milionów dzieci rocznie pozostaje bez opieki stomatologicznej w USA (DentaQuest Foundation, Pew Center on the States). Prawie 60% dzieci w USA ma próchnicę zębów, co czyni ją najczęstszą chorobą wśród dzieci. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia próchnica zębów dotyka również od 60 do 90% nastolatków i osób dorosłych. Jeśli ten tak zwany kryzys stomatologiczny nie ulegnie wkrótce poprawie, statystyki te będą tylko rosły.

    Pacjenci: Co sądzisz o dostępności opieki stomatologicznej?
    Dentyści: Weigh in and let us know your side of the story.

Zostaw nam komentarz i daj nam znać, co myślisz!

Warto przeczytać