25 czerwca 2019 r.

Kiedy myślisz o Botoxie szanse są dobre, że myślisz o Gen-Xer, który ma to zrobione, aby utrzymać ich młody wygląd. Nie byłbyś w błędzie - Botox jest zdecydowanie najpopularniejszą procedurą kosmetyczną tam z American Society of Plastic Surgeons raportując ponad 7,4 miliona zastrzyków podanych w 2018 roku.

A teraz dentyści są coraz w akcji. Czy słyszałeś o tym trendzie Botoxu w stomatologii? To po prostu może być następna wielka rzecz!

Co to jest jest Botox?

Według U.S. National Library of Medicine, Botox jest lekiem wytwarzanym z toksyny produkowanej przez bakterię Clostridium botulinum. toksyny produkowanej przez bakterię Clostridium botulinum. Podczas gdy jest to ta sama toksyna, która powoduje zagrażający życiu rodzaj zatrucia pokarmowego zwanego botulizmem. jako wstrzykiwany środek paralityczno-drgawkowy został zatwierdzony przez FDA do zabiegów kosmetycznych i nie tylko. W rzeczywistości jest ona teraz powszechnie stosowana w małych dawkach do leczenia różnych problemów zdrowotnych. problemów zdrowotnych, w tym nadmiernego pocenia się, nadmiernego mrugania, nadaktywnego pęcherza a nawet migreny.

Botox działa poprzez blokowanie sygnałów nerwowych, które kontrolują ruch mięśni, co sprawia, że nie są one nie są w stanie się skurczyć, tymczasowo zmiękczając skórę wokół obszaru, który został wstrzyknięty. Rezultaty widoczne są zazwyczaj po kilku godzinach i utrzymują się przez około trzy miesiące. zazwyczaj utrzymują się przez około trzy miesiące.

Botox w stomatologii

Dla większości ludzi, którzy słyszą słowo "Botox", myślą o zastrzykach redukujących zmarszczki stosowanych w zabiegach kosmetycznych. Chociaż jest to prawda, że Botox został zatwierdzony przez FDA do takie, to teraz rozszerza się w jego zastosowaniu z powodu korzyści blokowania nerwów które oferuje. W rzeczywistości, wycieczka do gabinetu stomatologicznego może obejmować dentystę oferującego Botox.

Podczas gdy niektórzy stomatologów używa Botoxu do zabiegów kosmetycznych, istnieje wiele innych zastosowań Botoxu w stomatologii. w stomatologii.

  • Leczenie zaburzeń stawu skroniowo-żuchwowego (TMJ)
  • Leczenie bruksizmu (zgrzytania zębami)
  • Redukcja "dziąsłowego uśmiechu" bez interwencji chirurgicznej
  • Korekta ust przed lub po założeniu protezy lub zabiegach chirurgicznych w jamie ustnej.

Czy stomatolog wykonywać botoks?

Botox jako zabieg czysto kosmetyczny prawdopodobnie nigdy nie znajdzie się w repertuarze dentystów - ponieważ ich pierwszym i podstawowym celem jest dbałość o zdrowie jamy ustnej. Ponieważ jednak dentyści przechodzą gruntowne szkolenie w zakresie anatomii, zdrowia i funkcjonowania jamy ustnej i twarzy, niektórzy twierdzą, że nie ma nikogo lepiej wykwalifikowanego do podawania Botoxu niż dentysta.

W rzeczywistości, niektórzy zwolennicy stosowania Botoxu w stomatologii twierdzą, że dentyści są najbardziej wykwalifikowani i oferują lepsze doświadczenie, ponieważ regularnie podają zastrzyki w usta i zastrzyki w jamę ustną i twarz regularnie. To sprawia, że zastrzyki są szybkie i mniej bolesne, ponieważ są wykonywane wprawną ręką.

Podczas gdy stosowanie Botoxu w stomatologii jest kontrowersyjne dla niektórych, wydaje się, że może być miejsce dla Botoxu w stomatologii, aby pomóc zarówno medycznie, jak i kosmetycznie. Według Amerykańskiej Akademii Estetyki Twarzy Estetyki Twarzy około 10% stomatologów jest obecnie przeszkolonych w podawaniu Botoxu, a coraz więcej z nich poszukuje szkoleń każdego dnia. Amerykańskie Stowarzyszenie Stomatologiczne oferuje nawet szkolenia z zakresu Botoxu dla swoich członków!

Czy Botox w stomatologii to następna wielka rzecz? Nie mamy kryształowej kuli, ale jest to trend przewidujemy jego wzrost, szczególnie w miarę jak rośnie zapotrzebowanie i coraz więcej państwowych a coraz więcej państwowych komisji stomatologicznych popiera tę praktykę.

W PERFECT TEETH interesujemy się trendami w stomatologii, ponieważ mogą one mieć wpływ na zdrowie jamy ustnej naszych pacjentów, które jest dla nas najważniejsze. Jeśli chciałbyś porozmawiać z dentystą o swoich celach związanych ze zdrowiem jamy ustnej i zębów, a nawet o zastosowaniu botoksu w stomatologii, znajdź dentystę Perfect Teeth tutaj.

Reviewed by Denver Oral Surgeon, Dr. Adam Olsen z PERFECT TEETH - Specialty Center.

Warto przeczytać