Opiekunowie potrzebują pomocy. Przy 39,8 milionach Amerykanów pełniących rolę opiekuna - pracę, która często wymaga bycia "na zawołanie" 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - wszystko, co można zrobić, by zaoferować pomoc, może wiele zmienić.

Aplikacje dla opiekunów zostały stworzone po to, aby ułatwić im opiekę. Poniżej znajduje się lista aplikacji, których używanie warto rozważyć, opiekując się starzejącym się rodzicem lub bliską osobą, która cierpi na chorobę lub niepełnosprawność.

Uniwersalne aplikacje do opieki

Poniższe aplikacje są uniwersalnymi aplikacjami dla opiekunów. Pozwalają one śledzić terminy wizyt i operacji, łączyć się z członkami rodziny w celu koordynowania opieki i przekazywania aktualnych informacji o ukochanej osobie; niektóre z nich zapewniają również pomocne wskazówki i porady dotyczące opieki.

CareZone. Dostępna na iPhone (bezpłatnie), iPad (bezpłatnie), Android (bezpłatnie). Prowadzenie notatek i obserwacji, zarządzanie listą rzeczy do zrobienia i dzielenie się nią z przyjaciółmi i członkami rodziny, rejestrowanie informacji medycznych, przesyłanie zdjęć i przechowywanie informacji o ubezpieczeniu, danych uwierzytelniających konta online oraz innych trudnych do zapamiętania szczegółów. Otrzymywać pomocne wskazówki na istotne tematy dotyczące zdrowia. Dzięki CareZone można utworzyć własny profil dla każdej osoby, którą się opiekujesz, aby mieć wszystkie informacje na jej temat pod ręką. Lotsa Helping Hands. Dostępna na iPhone (bezpłatnie), iPad (bezpłatnie), Web (bezpłatnie). Świetnie nadaje się do koordynowania opieki. Zaproś rodzinę, przyjaciół i wolontariuszy, aby pomogli Ci zarządzać wszystkim. Zarządzaj opiekunkami, sprawami i spotkaniami. Zamieść w kalendarzu prośby o wsparcie. Użyj aplikacji do aktualizacji informacji kontaktowych i listy najlepszych godzin, aby zadzwonić w ciągu tygodnia. CaringBridge. Dostępna na iPhone (bezpłatnie), iPad (bezpłatnie), Android (bezpłatnie), Web (bezpłatnie). Łączy wielu opiekunów i rodzinę. Śledź operacje, rehabilitacje i procedury, które są zaplanowane. Przekazuj aktualizacje, oferuj zachętę i koordynuj opiekę. Członkowie rodziny i/lub opiekunowie mogą pisać wpisy do dziennika, przekazywać aktualizacje medyczne, zamieszczać zdjęcia, historie i wyrazy uznania. Unfrazzle. Dostępna na iPhone (bezpłatnie), iPad (bezpłatnie), Android (bezpłatnie). Użyj jej, aby pozostać w kontakcie z innymi członkami rodziny i krewnymi, którzy pomagają w opiece nad konkretną bliską osobą. Spersonalizuj tę aplikację według własnych upodobań. Używaj jej do tworzenia list zadań, prowadzenia ważnych notatek, śledzenia bólu i zachowania, aktualizowania informacji o członkach rodziny i delegowania zadań związanych z opieką. Ta aplikacja jest najlepsza dla tych, którzy są nieco obeznani z technologią. Im lepiej dostosujesz aplikację, tym lepsze doświadczenia będziesz z nią mieć.

 

Aplikacje dla opiekunów osób chorych na Alzheimera

Według Alzheimer's Association, spośród 43,5 miliona dorosłych opiekunów rodzinnych (na całym świecie), którzy opiekują się osobami w wieku 50 lat lub starszymi, około jeden na trzech (14,9 miliona) opiekuje się osobą cierpiącą na chorobę Alzheimera lub inną demencję. W związku z tym zapotrzebowanie na aplikacje przeznaczone specjalnie dla opiekunów osób cierpiących na chorobę Alzheimera jest ogromne. Poniższe aplikacje oferują pomoc w tym właśnie obszarze.

Balance: For Alzheimer's Caregivers. Dostępne na iPhone ($.99), iPad ($.99). Połącz się z wieloma opiekunami w czasie rzeczywistym, aby koordynować opiekę, komunikować się z lekarzami bezpośrednio na temat objawów, komunikować się z innymi członkami rodziny za pomocą funkcji czatu i uzyskać najnowsze wiadomości na temat choroby Alzheimera i informacje dotyczące opieki. Bądź na bieżąco z uzupełnieniami, dawkowaniem i reakcjami. Comfort Zone Check-In. Dostępne na iPhone (bezpłatnie), Android (bezpłatnie). Śledź opiekuna, jeśli on/ona błąka się za pomocą tej aplikacji i urządzenia śledzącego. Członkowie rodziny mogą zawsze wiedzieć, gdzie jest ukochana osoba, korzystając z tej aplikacji, pod warunkiem, że mają swoje urządzenie śledzące. Dementia Caregiver Solutions. Dostępna na iPhone ($4.99), iPad ($4.99). Oferuje pomocne wskazówki i informacje związane z demencją, w tym znaki behawioralne, na które należy zwrócić uwagę.

 

Edukacyjne aplikacje dla opiekunów

Opieka nad starzejącym się rodzicem lub bliską osobą często wiąże się z koniecznością zdobycia wiedzy na temat choroby lub niepełnosprawności, której doświadcza opiekun. Te aplikacje pomogą Ci poruszać się wśród różnych objawów i informacji o leczeniu, które musisz znać.

WebMD. Dostępna na iPhone (bezpłatnie), Android (bezpłatnie), Web (bezpłatnie). WebMD nie jest nowością. W rzeczywistości, jest to jedno z najbardziej zaufanych źródeł zdrowia w Internecie. Jest dostępna w formie aplikacji na Androida i iPhone'a. Możesz użyć ich aplikacji, aby sprawdzić pigułki lub objawów na kropli kapelusza. Jeśli potrzebujesz podstawowych wskazówek dotyczących opieki nad konkretnym problemem zdrowotnym, również możesz je tu znaleźć. Elder 411. Dostępna na iPhone ($.99), iPad ($.99). Pomocna aplikacja dla opiekunów osób starszych. Oferuje ponad 500 porad i wskazówek dotyczących opieki nad osobami starszymi w różnych formatach (audio, wizualnym i pytań i odpowiedzi). Prowadzenie notatek w aplikacji i dzielenie się pomocną treścią z przyjaciółmi i rodziną. Pocket First-Aid and CPR. Dostępna na iPhone (bezpłatnie), Android (bezpłatnie). Stworzona przez American Heart Association. Dowiedz się, co trzeba zrobić, jeśli twój bliski ma zatrzymanie akcji serca, potrzebuje resuscytacji, dławi się lub wymaga innego rodzaju ogólnej pierwszej pomocy. Możesz również użyć tej aplikacji, aby utworzyć profil dla swojej ukochanej osoby z jej aktualnym stanem zdrowia.

Przeczytaj więcej na: http://astratechdental.pl

Warto przeczytać