Czy zmagasz się z uczuciem niepokoju lub stresu? Czy czasami masz wrażenie, że nie panujesz nad sobą i w rezultacie nie możesz nic zrobić? Niepokój i stres są bardzo powszechne, zwłaszcza w dzisiejszym świecie, gdzie technologia sprawia, że jesteśmy nieustannie podłączeni do pracy i wszystkiego, co dzieje się na świecie.

Dobrą wiadomością jest to, że możliwe jest zmniejszenie tych uczuć za pomocą 10 naturalnych środków zaradczych:

1. Zidentyfikuj źródło swojego stresu i niepokoju

Pierwszym krokiem do złagodzenia niepokoju i stresu jest zidentyfikowanie, że jesteś zestresowany i niespokojny i poznanie przyczyny. Ty możesz doświadczać te uczucia wielokrotnie przy pospolitym czasem dzień lub gdy ty "robisz pewnemu zadaniu.

2. Kontroluj swój oddech

Kiedy jesteś zestresowany i niespokojny, twój oddech nie jest normalny. Aby uwolnić się od stresu i niepokoju, musisz odzyskać nad nim kontrolę. Istnieje kilka technik pozwalających kontrolować oddech. Oto jedna z metod, która może być pomocna:

 • Joga Oddychania. Oddychanie 4-7-8 jest jedną z technik oddechowych często stosowanych w jodze.
 • Najpierw zrób całkowity wydech przez usta, a następnie wdychaj powietrze przez nos przez cztery sekundy. Następnie wstrzymaj oddech na siedem sekund. Na koniec wypuszczaj go powoli przez usta przez osiem sekund.
 • Powtarzaj tę metodę dwa razy dziennie.

3. Refleksja i modlitwa

Refleksja i modlitwa to świetny sposób na przewartościowanie swoich myśli i zyskanie nowej perspektywy - są skuteczne i łatwe do włączenia do codziennej rutyny. Poświęć kilka minut na relaks i zastanowienie się nad każdą chwilą. Gdy pojawiają się sytuacje, naucz się reagować w sposób elastyczny i nie oceniający.

Zapisz w dzienniku swoje odczucia na temat tego, co się dzieje. W miarę jak będziesz kontynuował pracę w kierunku zmniejszenia stresu i niepokoju, interesujące będzie dla ciebie spojrzenie wstecz na swój dziennik i zobaczenie swoich postępów.

4. Rozrywka

 • Muzyka. Badania wykazały, że słuchanie kojącej muzyki może często obniżyć tętno, ciśnienie krwi i niepokój.
 • Stwórz listę odtwarzania, którą będziesz mógł ściągnąć, gdy poczujesz się zestresowany lub niespokojny. Humor. Oglądanie śmiesznych filmów, śmiesznych sitcomów, czytanie komiksów itp. może wywołać śmiech, który jest świetnym środkiem odstresowującym i korzystnym dla zdrowia. Wzmacnia endorfiny i obniża kortyzol - hormon stresu w organizmie.

5. Nawyki żywieniowe

Istnieje kilka sposobów na obniżenie poziomu stresu i niepokoju poprzez zwykłą zmianę nawyków żywieniowych:

 • Wskazówka pierwsza: Nakarm swój głód. Bycie głodnym często sprawia, że ludzie stają się drażliwi i bardziej niespokojni, więc dobrym rozwiązaniem jest zjedzenie czegoś na szybko. Zjedz jednak coś, co jest dla Ciebie dobre. Jedzenie śmieci nie sprawi, że poczujesz się mniej niespokojny lub zestresowany.
 • Spróbuj banana lub kawałek ciemnej czekolady. Każda zdrowa przekąska będzie odpowiednia. Wskazówka druga: Jedz śniadanie. Śniadanie jest najczęściej pomijanym posiłkiem w ciągu dnia, ale jest tak ważne, zwłaszcza jeśli zmagasz się z niepokojem. Jajka są szczególnie pomocne, ponieważ są doskonałym białkiem i naturalnym źródłem choliny (niezbędnego składnika odżywczego). Niski poziom choliny może sprawić, że poczujesz się bardziej niespokojny, więc dostarczenie większej ilości choliny do twojego organizmu jest dobrym rozwiązaniem.
 • Wskazówka trzecia: Uważaj na to, co jesz. Upewnij się, że stosujesz zdrową dietę z dużą ilością kwasów omega-3. Omega-3 są niezbędne dla Twojego zdrowia i mogą znacząco zmniejszyć Twój niepokój. Niektóre przykłady kwasów omega-3 obejmują: Oleje rybne Łosoś Sardele Sardynki Małże Inne tłuste, zimnowodne ryby

6. Ćwiczenie

Ćwiczenie przynosi tak wiele korzyści. Utrzymuje cię w zdrowiu, zwiększając twoją energię i poczucie własnej wartości, co pomaga złagodzić depresję i lęk. Jest to nawyk, który jest dobry dla wszystkich wokół.

7. Spotkania towarzyskie

Świetnym sposobem na przetworzenie swojego stresu jest rozmowa z innymi o tym, co czujesz. Jeśli nie możesz spotkać się z przyjacielem, aby porozmawiać o tym twarzą w twarz, zadzwoń do nich i porozmawiaj o tym. Mogą ci pomóc, oferując świeże spojrzenie.

8. Dobrze się wyśpij

Zmniejszanie stresu i niepokoju wymaga snu. Choć może to być trudne, kiedy masz tak wiele do zrobienia, sen da ci wytrzymałość i energię, abyś mógł zrobić to, co musisz. Może on wpłynąć na to, jak reagujesz na niepokój i stres. Jeśli jesteś zmęczony, istnieje prawdopodobieństwo, że nie zareagujesz zbyt dobrze na stresujące sytuacje. Dobry sen jest ważny.

9. Spróbuj kilku ziół

 • Rumianek. To starożytne lekarstwo na relaks. Najlepszym sposobem, aby doświadczyć jego zalet, jest picie herbaty rumiankowej rano. Chmiel. Chmiel, występujący zazwyczaj w piwie, sam w sobie ma działanie uspokajające. Chmiel można dostać w postaci ekstraktów i jako aromaterapię. Jest to wspaniałe zioło, które może cię uspokoić i złagodzić niektóre z twoich stresów i niepokojów. Słowo ostrzeżenia: Chmiel nie powinien być przyjmowany, jeśli bierzesz coś, co zawiera środki uspokajające lub nasenne. Porozmawiaj z lekarzem, aby się upewnić. Waleriana. Innym ziołem z uspokajający wpływ, waleriana jest pomoc snu. Jest to świetny lek na bezsenność, która może czasami towarzyszyć stres i niepokój. To jest najlepiej podjąć w formie kapsułek ze względu na jego ostry zapach.
 • Lemon Balm. Jest to świetny reduktor stresu i niepokoju, który może również pomóc Ci zasnąć. Jest dostępna w postaci herbaty lub kapsułek. Czasami jest nawet łączona z rumiankiem, chmielem i walerianą. Słowo o ostrożności: Melisa jest bezpieczna, ale kilka badań wykazało, że zbyt duża dawka może wywoływać uczucie niepokoju. Postępuj zgodnie z instrukcjami i zacznij od małej dawki.
 • Passionflower. Chociaż passiflora jest często stosowana w leczeniu bezsenności, jest ona również doskonałym środkiem zmniejszającym niepokój. Niektóre badania wykazały, że może być tak samo skuteczny jak leki na receptę. Słowo o ostrożności: Jest to środek uspokajający, więc upewnij się, że nie bierzesz innych środków uspokajających, jak również. Dodatkowo, nie powinieneś używać tego zioła dłużej niż przez jeden miesiąc na raz. Lawenda. Często używany w mydłach i balsamach, lawenda jest zioło, które może złagodzić swój umysł i niepokój. A oto zabawny fakt dla dentystów: jedno z badań wykazało, że pacjenci stomatologiczni byli mniej niespokojni w poczekalni gabinetu dentystycznego, gdy wokół nich unosił się zapach lawendy. Imbir. Smaczne zioło, które łagodzi stres i obniża ciśnienie. Najlepszym sposobem na wprowadzenie większej ilości imbiru do swojej diety jest picie herbaty imbirowej. Jojoba. Mimo dziwacznej nazwy, zioło to ma działanie uspokajające. Można je znaleźć w wielu produktach kosmetycznych i mydłach do kąpieli.
 • Ginkgo Biloba. Wyciąg produkowany w Chinach, Ginkgo Biloba działa jako przeciwutleniacz i środek uspokajający. Można go znaleźć w większości sklepów ze zdrową żywnością. Jest świetny do łagodzenia niepokoju i stresu. Słowo o ostrożności: Skonsultuj się z lekarzem przed użyciem Ginkgo Biloba. To może konflikt z rozrzedzenia krwi i antydepresantów.
 • Eukaliptus. Ze względu na składniki eukaliptusa, to może złagodzić napięcie i stres. Użyj liści eukaliptusa w herbacie, umieścić kilka kropli olejku eukaliptusowego w kąpieli lub wybrać zapachy eukaliptusa następnym razem szukasz balsamów lub mydeł do kąpieli. Użyj olejku eterycznego z bergamotki. Ten olejek eteryczny jest używany w leczeniu aromaterapii. Pomaga złagodzić stres i niepokój w sposób naturalny poprzez obniżenie poziomu hormonu stresu - kortyzolu. Umieść kilka kropli olejku na ściereczce lub chusteczce i wdychaj powoli. Możesz również wymieszać ten olejek w swojej kąpieli. L-teanina. Zielona herbata zawiera aminokwas o nazwie L-teanina, który może pomóc w utrzymaniu relaksu i czujności. W rezultacie może to zmniejszyć niepokój, ale trzeba pić tylko pięć filiżanek zielonej herbaty, aby poczuć efekty.

10. Zauważ efekty

Kiedy czujesz się zestresowany i niespokojny, może to mieć wpływ na Twoje zdrowie fizyczne. Poświęć trochę czasu na przyjrzenie się swojemu ciału, aby zrozumieć, w jaki sposób stres na nie wpływa. Możesz położyć się na plecach lub usiąść z nogami na podłodze. Patrz na palce u stóp i kieruj się w górę, aż do głowy. Zwróć uwagę na miejsca, które wydają się napięte lub luźne. Po zidentyfikowaniu tych miejsc, oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby złagodzić napięcie:

 • Weź gorącą kąpiel lub idź do sauny. Połóż na szyi i ramionach okład termiczny na około 10 minut. Zamknij oczy i spróbuj rozluźnić twarz, szyję, klatkę piersiową i plecy tak bardzo, jak to tylko możliwe. Zrób sobie masaż.

Podczas gdy te naturalne środki zaradcze na niepokój i stres pomogą zmniejszyć ich skutki, istnieją zaburzenia lękowe i stresowe. W takich przypadkach należy szukać profesjonalnej pomocy u lekarza lub psychologa. Mogą one polecić coś, co może Ci pomóc. Mogą również zasugerować niektóre z tych naturalnych środków zaradczych, lub innych, które mogą pomóc w radzeniu sobie z zaburzeniami na co dzień.

Jakie naturalne środki okazały się dla Ciebie pomocne w radzeniu sobie ze stresem i niepokojem? Więcej na: http://astratechdental.pl

Warto przeczytać