Zaktualizowano: 2/4/2020

Chociaż niektórzy z nas mogą nie być na bieżąco z najnowszą technologią, to właśnie ona może okazać się dla nas bardzo pomocna, jeśli chodzi o nasze zdrowie. Technologie zdrowotne, takie jak usługi telemedyczne (konsultacje lekarskie online), planowanie wizyt online i aplikacje mobilne.

Niezależnie od tego, czy jest to strona internetowa oferująca diagnozę różnych warunków lub dolegliwości, czy też aplikacje mobilne, które śledzą ciśnienie krwi, każdy znajdzie coś dla siebie. A teraz można nawet spotkać się z lekarzem przez telefon lub za pośrednictwem rozmów wideo online.

Pomysł korzystania z najnowszych technologii może na początku wydawać się nieco zniechęcający, ale wiele z tych usług jest oferowanych w oparciu o technologię, która w rzeczywistości nie jest wcale taka nowa. Podczas gdy istnieje wiele aplikacji mobilnych, które mogą być korzystne w sferze zdrowia, wiele z najnowszych usług zdrowotnych można uzyskać za pomocą szybkiej rozmowy telefonicznej lub online.

Należy pamiętać, że żaden z tych usług mają być używane w czasach zagrożenia! W takich sytuacjach należy udać się do przychodni lub szpitala w trybie pilnym.

Lekarz przez telefon (usługi telemedyczne)

Czy spodziewałeś się tego? Po prostu zadzwoń do swojego lekarza, omów swój problem medyczny, on zamówi ci coś, czego potrzebujesz i voila, znów będziesz na nogach.

Jest to nowa usługa zwana telemedycyną, która szybko zyskuje na popularności. Możesz zadzwonić do certyfikowanego lekarza o każdej porze dnia i nocy ze swoimi potrzebami medycznymi, a on udzieli ci odpowiedzi, których potrzebujesz. Lekarze ci mogą rozwiązać wiele problemów medycznych przez telefon, pocztę elektroniczną lub za pośrednictwem czatu wideo online.

Oto niektóre z powszechnych dolegliwości, które mogą być zdiagnozowane przez telefon:

Przeziębienie i grypa Refluks kwasowy Zapalenie oskrzeli Cellulitis Cukrzyca Gorączka Wirus żołądka Biegunka Zaparcia Podagra Wysokie ciśnienie krwi Ból gardła Bóle stawów Zarządzanie wagą Trądzik Ból głowy/migreny Alergie Trujący bluszcz/ wysypka Problemy z zatokami Infekcje Infekcje ucha Infekcje dróg oddechowych Infekcje bakteryjne Infekcje grzybicze Zakażenia dróg moczowych Różowe oko Lęk i depresja Uzależnienie od palenia Zdrowie psychiczne Wahania nastroju Stres Zaburzenia odżywiania Nadużywanie substancji Zaburzenia snu
Jedną z firm, która oferuje taką usługę jest Teladoc. W Teladoc wystarczy zalogować się na swoje konto lub zadzwonić pod numer 1-800-Teladoc. Tutaj możesz poprosić o konsultację telefoniczną lub za pośrednictwem czatu wideo. Kiedy lekarz oddzwoni, porozmawiaj z nim/nią o problemie, który masz. Firma Teladoc obciąży podaną kartę kredytową lub wystawi rachunek ubezpieczycielowi, jeśli ma to zastosowanie. Teladoc kwalifikuje się do kont HSA, FSA i HRA. Dodatkowo, lekarze pracujący dla Teladoc mogą skierować Cię do specjalisty, jeśli go potrzebujesz, mogą leczyć dzieci w wieku 0-17 lat, mogą konsultować się z Tobą podczas podróży służbowych lub wakacyjnych i mogą przechowywać Twoje osobiste informacje zdrowotne w bezpiecznym miejscu online, abyś mógł je aktualizować i udostępniać innym dostawcom usług medycznych. Inne firmy oferujące podobne usługi to: Consult A Doctor MYidealDOCTOR DialCare (TERAZ oferowane, przez ograniczony czas, z naszymi stomatologicznymi planami oszczędnościowymi)

Wizyty u lekarza

Lekarze pracujący w gabinetach również nie tracą nic z najnowszej technologii. Większość współczesnych lekarzy stworzyła stronę internetową swojego gabinetu, na której można zapoznać się z ich usługami, godzinami pracy, adresem i zespołem. Za pomocą kilku kliknięć można również zarezerwować wizytę online.

Dodatkowo, jeśli szukasz nowego lekarza, możesz poszukać go online. Istnieją serwisy, które umożliwiają wyszukanie nowego lekarza w Twojej okolicy, zapoznanie się z opiniami na jego temat, a następnie zarezerwowanie u niego wizyty.

Oto kilka z tych usług:

    ZocDoc Patient Fusion iTriage

Informacyjne i pomocne strony internetowe poświęcone zdrowiu

Być może już je odkryłeś, jeśli natknąłeś się na nasz blog, ale istnieje wiele pouczających i pomocnych stron internetowych dotyczących zdrowia. Nie tylko dostarczą ci one wspaniałych informacji na temat zdrowia, ale także odpowiedzą na twoje pytania.

Oto kilka z najlepszych:

    WebMD. WebMD jest największym źródłem informacji medycznych online. Szukając informacji na temat jakiegoś schorzenia lub dolegliwości, wejdź na WebMD i znajdź odpowiedź. Everyday Health. Wspaniała strona internetowa, która zapewnia konsumentom porady i wsparcie, przepisy kulinarne i różne wskazówki dotyczące zdrowia. HealthTap. Jest to również świetna strona do zadawania pytań związanych ze zdrowiem i uzyskiwania odpowiedzi od certyfikowanych lekarzy. Microsoft Health Vault. Microsoft Health Vault przechowuje dane dotyczące zdrowia i kondycji z różnych urządzeń - komputerów, aplikacji mobilnych, gadżetów fitness, ciśnieniomierzy itp. iTriage. Jest to aplikacja mobilna i aplikacja internetowa, która pozwala na interakcję i angażowanie się w przydatne informacje zdrowotne. Znana jest z darmowej wyszukiwarki objawów. Można również użyć tej aplikacji do zlokalizowania najbliższego szpitala i zarezerwowania terminu wizyty. PatientsLikeMe. Szukasz społeczności? Jest to świetne miejsce, aby połączyć się z innymi osobami, które mają takie same lub podobne choroby genetyczne. Jest to strona, która pozwala jej członkom komunikować się między sobą na temat ich stanu, aby pomóc innym, którzy mogą mieć ten sam problem. Caring.com. Wspaniała strona dla opiekunów. Można tu znaleźć pomocne informacje o tym, jak wspierać starzejących się krewnych i nawiązać kontakt z innymi, którzy robią to samo.

Aplikacje mobilne

Po pierwsze, co to jest aplikacja mobilna? Pomyśl o smartfonie jak o miniaturowym komputerze. To komputer i telefon, który możesz zabrać ze sobą, gdziekolwiek się wybierasz. Aplikacja mobilna jest jak program, który masz na swoim komputerze, z tą różnicą, że jest na smartfonie. Otwierasz go, a on ma specjalne funkcje, które pozwalają ci grać na programie i w pewien sposób ułatwiają życie.

Istnieją teraz mobilne aplikacje zdrowotne, których możesz używać na swoim smartfonie. Idziesz do sklepu z aplikacjami, dotykając niebieskiej ikony, która mówi App Store:

A następnie można wpisać "Health App" w pasku wyszukiwania i pokaże Ci aplikacje zdrowotne tam:

Jeśli wiesz, co aplikacja szukasz, jak aplikacje mobilne, które wymieniłem poniżej, a następnie można po prostu wpisać nazwę tej aplikacji w pasku wyszukiwania, zamiast wpisywania "Health Apps".

Kiedy znajdziesz aplikację, którą chcesz, kliknij na przycisk, który mówi FREE w prawym górnym rogu. Niektóre z aplikacji kosztują, więc podadzą ci cenę zamiast napisu FREE.

Jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy, poproś bliską osobę, aby przeprowadziła cię przez ten proces.

Istnieje wiele aplikacji zdrowotnych do wyboru, ale oto kilka, które wybrałem do tego postu:

    Luminosity Brain Trainer (FREE). Szukasz sposobu, aby zwiększyć swoją pamięć i umiejętności rozwiązywania problemów? Ta aplikacja zawiera 35 codziennych sesji treningowych z 7 gier mózgu, które są zaprojektowane, aby pomóc zdolności poznawczych, takich jak pamięć i rozwiązywanie problemów. Well Being Plus (BEZPŁATNA). Jeśli masz problem z zapamiętaniem terminów spotkań i kiedy wziąć swoje leki, ta aplikacja będzie dla Ciebie pomocna. Jest to mobilne przypomnienie harmonogramu, przypominające Ci, kiedy są Twoje spotkania i daty lunchu. Można również ustawić go, aby przypomnieć, kiedy wziąć swoje leki, kiedy ćwiczyć i cokolwiek innego, co może trzeba przypomnieć. MedWatcher (FREE). Podobnie jak poprzednia aplikacja, MedWatcher pozwala na śledzenie leczenia medycznego. Łączy cię również z internetową społecznością, która może dać ci wsparcie i zachętę. Red Panic Button ($1.99). Jeśli jesteś podatny na obrażenia lub upadki, ta aplikacja może naprawdę pomóc, zwłaszcza jeśli mieszkasz sam. Po prostu stukając czerwony przycisk, wiadomość tekstowa i e-mail jest wysyłany do wstępnie wybranej listy kontaktów medycznych, którzy mogą przyjść z pomocą. Blood Pressure Monitor ($4.99). Jest to osobiste ciśnienie krwi i wagi monitor zdrowia. Będziesz mógł zobaczyć, jak twoje ciśnienie krwi i waga zmieniła się w czasie. Będzie również pokazać, kiedy jesteś na złym poziomie - albo z ciśnieniem krwi lub wagi.

Podsumowanie

Dałem Ci wiele do myślenia, ale mam nadzieję, że ten przewodnik po najnowszych technologiach zdrowotnych będzie dla Ciebie pomocny. Czasami przejście na coś nowego może być trudne, ale jednocześnie może to być najbardziej satysfakcjonująca rzecz, jaką robisz.

Opowiedz nam o swoich doświadczeniach z technologiami medycznymi. Czego używałeś, co Ci pomogło?

Warto przeczytać