Zaktualizowano: 2/13/2020

Jest to ostatni dzień Narodowego Miesiąca Zdrowia Stomatologicznego Dzieci, więc chcieliśmy wyróżnić kilku dentystów dziecięcych (zwanych stomatologami dziecięcymi), którzy wykonali świetną robotę współdziałając w sieci i rozpowszechniając informacje o zdrowiu stomatologicznym dzieci. (Stomatologia dziecięca jest specjalnością stomatologii. Aby dowiedzieć się więcej o stomatologii dziecięcej i co czyni ją wyjątkową, sprawdź nasz ekskluzywny wywiad z dr Deanem Brandonem, stomatologiem dziecięcym).

1. Atkins, Maestrello, Miller & Associates Pediatric Dentistry, P.C.

Dentyści w tej praktyce prowadzą informacyjny, interaktywny blog, który przekazuje fakty stomatologiczne, konkursy kolorowania, nowości wokół gabinetu stomatologicznego i wszelkiego rodzaju pomocne wskazówki. Odwiedź ich stronę na Facebooku, aby zobaczyć więcej zakulisowych zdjęć z ich biura.

2. Stomatologia dziecięca w Glens Falls

Folks Glens Falls utrzymać blog obejmujący wszystkie rodzaje wspólnych pytań i problemów rodzice muszą wiedzieć o zdrowiu zębów dzieci od niemowlęcia do wieku podstawowego. Ich blog jest regularnie aktualizowany z dokładnych, pomocnych informacji. Jest to nowy blog, ale po tak silnym początku możemy zobaczyć je daleko. Sprawdź ich blog, lub powiedzieć hi na Twitterze lub Facebooku.

3. Burg Stomatologia Dziecięca

Burg Pediatric Dentistry Blog jest nie tylko zabawa dla dzieci, aby spojrzeć na z jasnych kolorach i Molar Man superbohatera, ale jest to również zabawa dla rodziców, ponieważ zapewnia porady i informacje na temat zdrowia zębów dzieci. Jest aktualizowany tylko raz w miesiącu, ale blog jest od 2009 roku, a oni mają kwitnącą obecność na Facebooku!

4. Windsor Stomatologia Dziecięca

Dr Jill Shonka zamieszcza co miesiąc wskazówki skierowane do rodziców, którzy zastanawiają się, jak utrzymać zęby swoich dzieci w najlepszej formie. Zobacz wycieczkę po jej gabinecie na Facebooku!

5. Stomatologia dziecięca w Pearland

Zespół na blogu Pearland Pediatric Dentistry stara się pomóc rodzicom nauczyć się wszystkiego, co powinni wiedzieć o utrzymywaniu zdrowia jamy ustnej swoich dzieci w ryzach. Ten blog jest pełen zabawnych faktów i praktycznych wskazówek dla dzieci w każdym wieku.

Próchnica zębów jest najczęstszą, a zarazem najbardziej uleczalną chorobą wśród amerykańskich dzieci. Według Academy of General Dentistry (AGD), choroba ta jest 7 razy bardziej powszechna niż katar sienny i 5 razy bardziej powszechna niż astma. AGD dodaje, że problemy zdrowotne jamy ustnej powodują, że amerykańskie dzieci tracą ponad 51 milionów godzin lekcyjnych każdego roku. W rzeczywistości, około 52% amerykańskich dzieci w wieku 6-8 lat ma próchnicę zębów, zgodnie z U.S. Centers for Disease Control and Prevention. To bardzo dużo!

Małe ząbki mają dodatkowe potrzeby, a jako rodzic chcesz znać najlepsze dostępne środki do walki z przerażającą próchnicą. The Mom's Guide to Caring for Little Teeth jest pełen praktycznych porad dla rodziców na temat dbania o zdrowie jamy ustnej dzieci od niemowlęctwa aż do wieku nastoletniego.

Czy znasz jakieś inne wspaniałe źródła zdrowia jamy ustnej dla dzieci?

Warto przeczytać