Dzieci są tak bardzo zabawne, ale dużo pracy. Zwłaszcza dla rodziców po raz pierwszy, może być wyzwaniem, aby wiedzieć, co się dzieje i co robić, aby utrzymać dziecko szczęśliwe.

Jedną rzeczą, którą możesz wiedzieć na pewno, jest to, że wszystkie niemowlęta przechodzą przez ząbkowanie. Ten proces wyrzynania się zębów może być dość niewygodny dla dzieci i powodować, że będą one niespokojne lub rozdrażnione.

Jestem pewna, że masz pytania, więc przejdźmy od razu do rzeczy.

Co to jest ząbkowanie?

Ząbkowanie to naturalny proces przebijania się zębów przez dziąsła.

Dzieci faktycznie zaczynają rozwijać zęby w obrębie dziąseł w ósmym tygodniu ciąży. Ich zęby zaczną przebijać się przez dziąsła, gdy będą miały około 6 miesięcy.

Niektóre dzieci mogą mieć pierwsze zęby już w wieku 2-3 miesięcy, podczas gdy inne mogą mieć je dopiero w wieku 12 miesięcy, ale 6 miesięcy to średni czas, jakiego możesz się spodziewać.

Gdy pojawiają się pierwsze zęby, zazwyczaj występują parami. Pierwszymi zębami, które się pojawiają są dolne przednie zęby lub centralne siekacze. Niedługo potem pojawiają się górne przednie zęby.

Zanim Twoje dziecko skończy 3 lata, w jego buzi będzie już 20 zębów.

Oznaki ząbkowania

Zazwyczaj na kilka dni przed pojawieniem się zębów zaczynają pojawiać się oznaki i objawy.

Poniżej znajdują się niektóre z najczęstszych objawów ząbkowania u niemowląt:

  • Widocznie widać ząb pod dziąsłami Nadmierne ślinienie się Niespokojne, rozdrażnione dziecko Żucie czegokolwiek Kłopoty z zasypianiem Opuchnięte dziąsła Zmniejszona ilość pokarmu Łapanie lub ciągnięcie za uszy

Domowe sposoby na ząbkowanie

Teraz, gdy już wiesz, co się dzieje, jestem pewna, że chcesz wiedzieć, jak złagodzić ten dyskomfort u Twojego dziecka. Oto popularne sposoby, dzięki którym rodzice i opiekunowie mogą zapewnić ulgę ząbkującym niemowlętom.

Pocieranie lub masowanie dziąseł

Czystymi rękami, palcem delikatnie pocieraj lub masuj dziąsła dziecka. Jest to prosty i łatwy sposób, aby przynieść dziecku ulgę.

Masowanie dziąseł dziecka pomaga złagodzić to swędzące, nieprzyjemne uczucie, które powoduje, że dziecko jest niespokojne.

Uważaj, aby Twój maluch Cię nie ugryzł. Te małe szczęki są silne!

Gryzaki

Istnieje wiele rodzajów gryzaków i zabawek dla niemowląt. Gryzaki można znaleźć w lokalnym sklepie spożywczym i w Internecie. Uważaj na gryzaki wypełnione płynem, ponieważ mogą one przeciekać.

Spróbuj zaoferować go swojemu maluchowi po uprzednim umieszczeniu go w lodówce w celu schłodzenia. Być może będziesz musiała zacząć od umieszczenia gryzaka w pobliżu ust, aby wiedziało, że ma go żuć.

Jeśli Twoje dziecko nie wydaje się zainteresowane gryzakiem, nie zniechęcaj się. Istnieją inne sposoby, aby przynieść dziecku ulgę.

Daj mu coś do żucia

Twoje dziecko naturalnie będzie chciało coś żuć, aby poczuć ulgę. Możesz spróbować zaoferować gładki gumowy przedmiot lub nawet gumową zabawkę.

Ściereczki do prania są szczególnie pomocne ze względu na swoją fakturę. Upewnij się, że ściereczka jest wilgotna i zimna.

Biżuteria na ząbkowanie

Jeśli zauważysz, że Twój maluch chce żuć Twój naszyjnik, możesz rozejrzeć się za biżuterią na ząbkowanie. Nie tylko pokocha ją Twoje dziecko, ale jest ona bezpieczna i gładka dla ich dziąseł, a także modna i stylowa.

Poszukaj w Internecie bransoletek i naszyjników, które możesz nosić nawet po zakończeniu ząbkowania przez Twoje dziecko. Amazon ma kilka świetnych opcji!

Zimne jedzenie

Mrożone owoce są dobrym lekarstwem, ponieważ są smaczne, a zimno przynosi ulgę dziąsłom dziecka. Pamiętaj, aby nadzorować lub pomagać dziecku przy jedzeniu małych kawałków. Możesz użyć siatkowych uchwytów na żywność, aby ułatwić dziecku jej trzymanie.

Mówiąc o zimnie, robienie popsicles z mleka matki lub mleka modyfikowanego jest wielkim hitem. Nie musi to być nic wyszukanego. Możesz użyć tacki do lodu i patyczków, które można znaleźć w sklepie Dollar Tree.

Kluczowe punkty do zapamiętania

Pamiętaj, że ząbkowanie to naturalny proces, przez który przechodzą wszystkie dzieci. Niektóre dzieci mają trudniejszy czas z ząbkowaniem niż inne.

Pierwszym krokiem jest poznanie znaków, które pozwalają rozpoznać ząbkowanie. Następnym krokiem jest znalezienie środka na ząbkowanie, który najlepiej sprawdzi się w przypadku Twojego dziecka.

Jeśli masz dodatkowe obawy dotyczące ząbkowania u dziecka, porozmawiaj z dentystą.

Przeczytaj więcej na: http://astratechdental.pl

Warto przeczytać