Licówki porcelanowe

Jeśli ktoś nie jest zadowolony z koloru zębów czy kształtu to może skorzystać z bardzo popularnej metody korekty wyglądów zębów, którą będą licówki.

To bardzo cienkie nakładki porcelanowe, które odznaczają się wysoką trwałością. Przy dobrej pielęgnacji i dbałości o jamę ustną licówki mogą zostawać na zębach w dobrej kondycji nawet do 10 lat.

Licówki doskonale sprawdzają się w przypadku, gdy chodzi o uszkodzenia szkliwa lub w momencie, gdy ktoś ma nieregularny kształt zębów. Zaleca się je w sytuacji, gdy pacjent chce dokonać delikatnej korekty kształtu zęba przez jego wydłużenie czy zmianę jego szerokości korony zębowej. Z powodzeniem będzie można także zastosować tę metodę, gdy ma się złamanie sieczne brzegu zęba przedniego Licówki skutecznie będą przykrywać przebarwienia szkliwa, które mogą być wynikiem stosowania antybiotyków czy uszkodzeń, które powstają w momencie, gdy są nieszczelne wypełnienia zębów

Największym atutem licówek będzie to, że istnieje możliwość uzyskania pięknego efektu białych zębów w stosunkowo krótkim czasie. Ta metoda nie będzie wymagać długiego leczenia. Zabieg wymagać będzie 2-3 wizyt w gabinecie. W pierwszej fazie zęby będą lekko szlifowane a następnie pobiera się odcisk protetyczny. W czasie pierwszej wizyty stomatolog będzie dobierał także kolor licówek jakie będą stosowane. Zęby muszą być zabezpieczone przez założenie licówek czasowych. W czasie kolejnej wizyty stomatolog przykleja licówki do zęba dobranymi specjalnie cementami kompozytowymi.

Efekty stomatologii estetycznej

Korony i mosty porcelanowe

To jedna z najbardziej zaawansowanych metod, jeśli chodzi o poprawę kształtu i koloru zębów. Dzięki koronom pełno – porcelanowym można będzie uzyskać idealny kształt oraz barwę zębów. Zęby składają się z dwóch elementów, korzenia i korony. Korona to cześć, która jest widziana w jamie ustnej. To wygląd korony w największym stopniu wpływać będzie na estetykę uśmiechu. Szkliwo jest jednym z najtwardszych części naszego organizmu. Jednak z upływem lat dochodzi do niszczenia szkliwa przez próchnicę, urazy mechaniczne czy zwykłe zużycie.

Założenie korony protetycznej to metoda trwała, która wpływa na odbudowanie zęba i nie będzie można jej zdejmować swobodnie. Najczęściej to rozwiązanie zaleca się w momencie, gdy istnieje znaczne zniszczenie naturalnej korony zęba, konieczne jest wzmocnienie zęba po zakończonym leczeniu kanałowym, trwałe przebarwienie szkliwa w połączeniu z brzydkim kształtem zęba i jego złym ustawieniem na ługu zębowym, konieczność wykonania korekty zwarcia.

W przypadku, gdy istnieje widoczne zniszczenie korony zęba najlepszą formą odbudowy będzie wykorzystywanie korony porcelanowej. Pozwala ona na odbudowę zęba w całości i będzie można jej nadawać nowy kształt i kolor. W zależności od oczekiwań i potrzeb pacjenta stosować można korony pojedyncze, które stanowią uzupełnienie pojedynczego zęba. Można także pomyśleć o wykonaniu mostów. W ten sposób będzie można skutecznie dokonać udanej odbudowy brakującego uzębienia w jamie ustnej.

Warto przeczytać