Zaktualizowano: 2/13/2020

Walentynki są już jutro, a szkoły podstawowe i biura korporacyjne przygotowują się do ferii słodyczy. Możemy sprzedawać plany stomatologiczne tutaj w 1Dental, ale to nie powstrzymuje nas od cieszenia się dobrą dawką słodyczy tu i tam. W rzeczywistości jesteśmy wielkimi fanami słodkich deserów, o ile potem myjemy zęby! Zebraliśmy tutaj kilka zabawnych faktów na temat słodyczy, aby przygotować Cię na jutro.

Serca do konwersacji

Walentynki często wydają się być synonimem tych kredowych, małych, dziwnych w smaku cukierkowych serduszek. Wiele osób uważa, że powiedzonka na nich wydrukowane są zabawne. Ta strona mówi o tych znanych Sweethearts Conversation Hearts z NECCO:

Jeśli brakuje niektórych starych powiedzeń, lub chciałbyś zobaczyć niektóre z własnych, można mieć je na zamówienie. Połów jest to, że trzeba będzie kupić pełną serię produkcyjną, lub około 1,7 mln serc cukierków. Ale będziesz miał dużo czasu, aby je zjeść - powinny pozostać świeże przez co najmniej pięć lat... Serca do konwersacji zostały wynalezione w latach 60. XIX wieku przez brata założyciela firmy NECCO. Pierwsze serduszka miały w środku papierowe karteczki z nadrukiem. Długie, staroświeckie sentencje zawierały takie tęskne myśli jak "Proszę wysłać pukiel swoich włosów pocztą zwrotną".

Ach, stare dobre czasy...

Cukierki retro

Mówiąc o starych czasach, CandyFavorites.com ma obszerną listę ciekawostek o cukierkach retro. Oto kilka z naszych ulubionych faktów z ich strony:

1854 Pierwsze zapakowane pudełko Whitman's Chocolate trafia na scenę 1894 Milton Hershey tworzy coś, co znane jest jako pierwszy "amerykański" batonik, choć jego słynny Milk Chocolate Bar nie zostanie wynaleziony jeszcze przez kilka lat 1902 New England Confectionery Company (NECCO) tworzy pierwsze Serduszka, które do dziś są dobrze prosperującą tradycją walentynkową 1907 Po wielkim sukcesie tabliczki czekolady mlecznej, Hershey wprowadza na rynek ukochane Pocałunki Hersheya. Oryginalne pocałunki Hershey's Kiss nosiły nazwę Silvertops i były sprzedawane jako pojedyncze sztuki (to pierwsze wcielenie zostało wycofane w 1931 r.) 1928 Ważny rok dla każdego miłośnika słodyczy - po raz pierwszy na rynek trafiają ukochane ciasteczka Reese's Peanut Butter Cups. Są one nadal jednym z najlepiej sprzedających się batoników wszech czasów. 1942-1945 Aby pomóc w utrzymaniu morale w czasie wojny, kobiety z Whitman's Candy Company umieszczały karteczki z notatkami dla żołnierzy w pudełkach z czekoladowymi samplerami Whitman's, które miały zostać wysłane do wojska. Notesy zaowocowały co najmniej kilkoma przyjaźniami, a nawet kilkoma małżeństwami. 1960 W poszukiwaniu zdrowych słodyczy, M&M Mars wprowadza Starburst Fruit Chews, które później zostają wzbogacone witaminą C. 1976 Herman Goelitz Company wprowadza indywidualnie aromatyzowane żelki Jelly Belly

Niezależnie od statusu twojego związku, słodycze są zabawnym produktem ubocznym Walentynek. Cukier na zębach może prowadzić do powstawania płytki nazębnej i próchnicy, więc ciesz się słodyczami - pamiętaj tylko, aby potem umyć zęby!

Jakie są Twoje ulubione walentynkowe słodycze?

Warto przeczytać