Czy masz dziecko na studiach? Istnieje duże prawdopodobieństwo, że widziałeś lub słyszałeś o nich podczas stresujących okresów w ich karierze studenckiej. Studia mogą być stresującym okresem, co jest normalne, ale to, jak studenci radzą sobie z tym stresem, jest kluczowe dla ich sukcesu, a czasami także dla ich zdrowia.

Ostatnio na naszej stronie internetowej przeprowadziliśmy ankietę wśród uczniów szkół średnich i studentów na temat palenia tytoniu i zdrowia zębów. Spośród 3 681 odpowiedzi 2% pochodziło od uczniów, którzy powiedzieli, że palą, a 74% z nich stwierdziło, że zaczęli palić, aby złagodzić stres.

Podczas gdy 2% może wydawać się niewielką liczbą, jest to tylko mała próbka spośród milionów studentów uczelni. Może być znacznie więcej osób, które sięgają po papierosy jako sposób na rozładowanie stresu na studiach.

W związku z tym chcieliśmy stworzyć listę wskazówek dla studentów - lub rodziców studentów, aby im je przekazać - dotyczących sposobów radzenia sobie ze stresem podczas studiów.

Aby lepiej radzić sobie ze stresem w college'u, studenci powinni...

1) Wziąć głęboki oddech

Jeśli już jesteś nadmiernie zestresowany, nasza najlepsza rada to nie stresować się byciem zestresowanym. Co gorsza, nie należy całkowicie unikać tego, co musi być zrobione, ponieważ jesteś zbyt zestresowany, aby to zrobić. Weź głęboki oddech i iść do przodu.

2) Nie opuszczaj zajęć

Chyba że naprawdę potrzebujesz czasu, aby zakończyć projekt i klasy masz zamiar przegapić jest coś nie trzeba będzie nadrobić zaległości, uniknąć pomijania klasy.

Pomijanie klasy doprowadzi tylko do więcej pracy domowej i studiowania trzeba zrobić, aby nadrobić to, co przegapiłeś, dodając do stresu, który starasz się zmniejszyć w swoim życiu.

Teraz, jeśli bierzesz zabawy elective jak taniec towarzyski i można łatwo nadrobić zaległości do następnego okresu klasy, to może być warte tego, aby opuścić jedną klasę, aby nadrobić zaległości w innych klasach, które zostały zaległości w.

3) Zorganizuj się (pokój/atmosfera)

Dla wielu ludzi-studentów lub dorosłych-życie lub praca w niezorganizowanym środowisku dodaje do ich stresu, czy jest to świadomie realizowane lub nie. Uporządkowanie przestrzeni roboczej może pomóc w uwolnieniu się od stresu i zwiększyć motywację do pracy.

Poświęć kilka minut na uporządkowanie przestrzeni wokół siebie.

4) Zarządzaj swoim czasem

To może spaść do kategorii "Get Organized", ale ponieważ jest to bardzo ważny krok, aby podjąć w lepszym radzeniu sobie ze stresem, zrobiliśmy to własny punkt.

Kilka sposobów, aby zarządzać swoim czasem obejmują:

  • Ustalanie priorytetów swoich zadań. To może być bardzo pomocne narzędzie do zarządzania czasem, zwłaszcza gdy czujesz się całkowicie przytłoczony. Aby to zrobić ... Wypisz wszystko, co masz do zrobienia, zaczynając od najwyższego priorytetu (to, co najważniejsze, z najszybszym terminem realizacji) i schodząc od niego w dół. Dodaj zadania do kalendarza, aby nie przeciążać się robieniem zbyt wielu rzeczy w ciągu jednego dnia. Co więcej, możesz również podzielić duże projekty na łatwe do opanowania kawałki. Jeśli masz do zrobienia ogromny projekt, który Cię przytłacza, spróbuj podzielić go na mniejsze zadania. Wypisz je na liście priorytetów lub w kalendarzu i rób krok po kroku.
  • Wybierz najlepszy czas na pracę. Niektórzy ludzie pracują najlepiej rano, inni w środku popołudnia, a jeszcze inni w nocy. Określ swój najlepszy czas pracy i poświęć go na wykonanie zadań.
  • Nie przeciążać się. Istnieją przypadki, w których ugryzłeś więcej niż możesz przeżuć, jak mówi przysłowie - czy to jest twoje obciążenie kursowe, zajęcia pozalekcyjne, itp. Przyjrzyj się wszystkiemu, co masz i jeśli uważasz, że to za dużo do ogarnięcia (bądź szczery!), rozważ rezygnację z kursu, by wziąć go w następnym semestrze. Nie musi to oznaczać, że będziesz potrzebował dodatkowego semestru, aby móc ukończyć studia. Możesz również wcisnąć te dodatkowe godziny podczas przerwy świątecznej lub latem. Wielu studentów college'u odbiera zajęcia w tym czasie, które mogą nawet wziąć online.
  • Nauka mówienia "nie". To może łatwo wpaść do punktu powyżej, ale z tą wskazówką naprawdę odnosimy się do działalności społecznej i innych zobowiązań poza klasą. Naucz się mówić "nie" różnym rzeczom. Gdybyś miał wypisać listę wszystkiego, co robisz w tygodniu i ile czasu spędza się na każdym zadaniu / działalności / wydarzenia, powinieneś być w stanie jasno zobaczyć, co zajmuje większość czasu i zdecydować, czy to jest warte czasu, który wkładasz w lub jeśli może to być ponownie przydzielone do niektórych innych rzeczy, które musisz zrobić.

5) Pobierz dużo snu

Jedną z pierwszych rzeczy, które idzie, gdy studenci są zestresowani jest sen. All-nighters, późno w nocy sesji cram - choć mogą one dać Ci kilka dodatkowych godzin w ciągu dnia, jesteś tylko dodając do stresu, nie pomagając mu. Nie wspominając o tym, że praca, którą wykonujesz w ciągu tych godzin nocnych, zazwyczaj trwa dłużej, ponieważ nie jesteś tak czujny, jak byłbyś, gdybyś dobrze się wyspał.

Upewnij się, że dostajesz odpoczynek, którego potrzebujesz. Pomoże to uwolnić się od stresu, który nagromadził się w ciągu dnia.

UWAGA: Nie używaj tego jako ucieczki od stresu. Niektórzy studenci doprowadzają to do skrajności i śpią za dużo, nie osiągając niczego. To powinna być zdrowa równowaga między zasypianiem i ciężką pracą, kiedy nie śpisz. Celuj w te zalecane 8 godzin snu w odpowiednim czasie.

Oni mówią twój sen musi wyrównywać z zegarem the słońce. Idąc do snu bliżej, gdy słońce idzie w dół niż kiedy jest o powstaniu jest dobrą zasadą do naśladowania.

6) Dobrze się odżywiaj

Co często towarzyszy tym późno w nocy sesji cram lub all-nighters? Junk food. Junk food nie daje organizmowi składniki odżywcze, których potrzebuje, aby pozostać energiczny. To spowalnia organizm i sprawia, że jesteś bardziej zmęczony.

Jedzenie zdrowej diety może dać Ci zastrzyk energii i wyostrzyć koncentrację na zadaniach, które przed Tobą stoją. Stosuj dietę, która jest bogata w warzywa, owoce i pełne ziarna. Nie wiesz od czego zacząć? Sprawdź nasz post, w którym znajdziesz wskazówki na temat "Jak robić zakupy i jeść zdrowiej".

Wraz ze zdrową dietą jest upewnienie się, że pijesz dużo wody. Woda utrzymuje nas nawodnionymi i zdrowymi. Grab butelkę wody w drodze do drzwi każdego ranka i pamiętaj, aby uzupełnić go w ciągu dnia.

7) Ćwiczenie

Innym sposobem, aby zwiększyć swoją koncentrację, zmniejszyć stres i zachować energię, jest poprzez ćwiczenia. To nie musi obejmować 2-godzinne intensywne podnoszenie ciężarów lub sesji treningowej na siłowni. Ćwiczenie może być tak proste jak 30-minutowy spacer po kampusie przy muzyce, runda siatkówki z przyjaciółmi, pływanie itp.

Niezależnie od tego, co lubisz najbardziej, sprawdź, czy możesz to wykorzystać jako ćwiczenie na dany dzień.

8) Unikaj niezdrowych nawyków

Istnieje kilka metod, które studenci zazwyczaj starają się pomóc im radzić sobie ze stresem, a wiele z nich to niezdrowe nawyki. Obejmuje to:

  • Picie i palenie. Jest to tylko tymczasowe rozwiązanie na stres. Może pomóc Ci poczuć ulgę w stresie w danej chwili, ale efekty po tym będą tylko zwiększać Twój stres, nie wspominając o negatywnych skutkach ubocznych, z którymi spotkasz się na dłuższą metę dla Twojego zdrowia i zdrowia zębów.
  • Jedzenie śmieciowego jedzenia. Jak wspomniano powyżej, napełnianie się na śmieciowym jedzeniu tylko sprawi, że będziesz bardziej ospały i zmęczony. To nie pomoże Ci przejść przez sesję skurczów lub czas nauki skutecznie.
  • Używanie nienaturalnych wzmacniaczy energii, takich jak tabletki z kofeiną lub napoje energetyczne. Opóźnianie potrzeby snu za pomocą tych taktyk doprowadzi do krachu energetycznego kilka godzin później, co spowoduje większy stres, zwłaszcza jeśli spowoduje, że prześpisz test lub zajęcia, na które poświęciłeś całą noc, ucząc się.

Unikać te przyzwyczajenia i skupiać się na innych wymieniać w ten poście może robić cudy uśmierzać stres. Te niezdrowe nawyki przynieść konsekwencje i skutki uboczne, które przyczynią się negatywnie do stresu, a nie łagodzi go.

9) Spraw, by studiowanie było zabawą

Aby złagodzić stres, trzeba zacząć pracować w dół swoją listę rzeczy do zrobienia. Im więcej uda ci się zrobić, tym bardziej będziesz spełniony i mniej zestresowany. Ale czasami praca domowa, projekty lub studia, które musisz zrobić jest mniej niż atrakcyjna, więc odkładasz je na później.

Jednym ze sposobów na zwalczenie tego problemu jest sprawienie, by nauka była zabawą! Oto kilka sposobów, jak to zrobić:

  • Utworzenie grupy naukowej. Czasami praca z innymi może pomóc Ci osiągnąć więcej. Bądź jednak ostrożny, bo czasami działa to wręcz przeciwnie. Powinieneś mądrze dobierać członków grupy, ale praca z innymi może sprawić, że prozaiczny projekt lub sesja naukowa staną się przyjemniejsze.
  • Nagradzanie się po wyznaczonym czasie nauki. Robienie sobie przerw i nagradzanie się czymś przyjemnym w przerwie między nauką może być bardzo pomocne. Czasami wszyscy potrzebujemy zrobić krok do tyłu, dać odpocząć naszym oczom i umysłowi, a następnie wrócić do problemu lub projektu w późniejszym czasie.

Kilka fajnych pomysłów na przerwy w nauce to m.in:

  • Wykonanie masażu. To świetny sposób na rozładowanie stresu! Stres często sprawia, że nasze mięśnie się napinają. Profesjonalny masażysta może pomóc rozluźnić te napięte mięśnie, dzięki czemu będziesz mógł się zrelaksować. Rodzice: To byłby świetny prezent dla Twojego studenta: bon upominkowy na masaż! Uprawianie sportu. Rozważ grę w ultimate Frisbee, siatkówkę lub koszykówkę. Wybierz się na spacer po kampusie. (Będziesz mógł nawet poćwiczyć, o czym mówiliśmy wcześniej)! Zatrzymaj się, aby obejrzeć film lub kilka odcinków ulubionego programu telewizyjnego. Pokoloruj coś. (Kolorowanki dla dorosłych są teraz w modzie!) Grając w Guitar Hero (Mój go-to podczas finałów tydzień, kiedy nie byłem kolorowanie). Spotkania towarzyskie z przyjaciółmi. Szczególnie dla tych ekstrawertyków tam, możesz potrzebować trochę "czasu ludzi", aby dać ci ten dodatkowy zastrzyk energii, aby zakończyć to, co jest na twojej liście do zrobienia. Nawet introwertycy potrzebują towarzyskiego czasu z przyjaciółmi po całym dniu spędzonym w zamknięciu na nauce. Poświęć trochę czasu, aby spędzić czas z przyjaciółmi.

10) Porozmawiaj z profesorem

Jeśli nadal czujesz się przytłoczony, inna świetna opcja dla rozładowania stresu jest rozmowa z przystępnym profesorem. Kto wie, może będą w stanie przedłużyć termin na papierze dla Ciebie lub dać Ci kilka pomocnych wskazówek dotyczących zarządzania czasem.

Mój nauczyciel dał mi świetną wskazówkę dotyczącą zarządzania czasem, która zaoszczędziła mi wielu godzin stresu (wskazówka dotycząca ustalania priorytetów zadań, o której wspomniałam wcześniej - taka ratująca życie).

UWAGA: Nie idź do swojego profesora z nadzieją, że przedłuży dla Ciebie terminy. Bądź szczery, co do swojej sytuacji i tego, że trudno ci się ze wszystkim uporać. Sprawdź, czy mają jakieś rady, których mogą udzielić, aby pomóc ci poradzić sobie z obciążeniem kursem.

Używam tego jako jednej z ostatnich wskazówek, ponieważ istnieją inne obszary, które mogą wymagać uwagi przed osiągnięciem tego punktu - zarządzanie czasem, wycinanie wydarzeń/aktywności, które zabierają zbyt dużo czasu z pracy nad kursem itp.

11) Skorzystaj z pomocy korepetytora

Możliwe, że czujesz się przytłoczony i zestresowany, ponieważ niektóre z Twoich zadań są zbyt trudne. Uczelnie i uniwersytety mają wiele opcji korepetycji dostępnych dla studentów. Dowiedz się, jakie są Twoje możliwości i spotkaj się z korepetytorem, który pomoże Ci zrozumieć pracę, którą masz do wykonania.

12) Poszukaj porady

Na koniec, poszukaj pomocy. To nie musi być ostatnia deska ratunku. Jeśli czujesz, że naprawdę potrzebujesz wsparcia emocjonalnego lub poradnictwa, poszukaj pomocy raczej wcześniej niż później. Uczelnie i uniwersytety mają doradców dostępnych dla studentów. Jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy w rozładowaniu stresu, poszukaj jej.

Możesz też zwrócić się do członka rodziny lub przyjaciela, z którym dobrze się czujesz i który może zaoferować Ci wsparcie i odpowiedzialność.

Rodzice: Jeśli zauważysz, że Twoje dziecko zmaga się ze stresem, zachęć je do szukania pomocy, zanim stanie się on wyniszczający. Twoja zachęta i wsparcie mogą dać mu bodziec, którego potrzebuje, by poprosić o pomoc bez poczucia wstydu, że jej potrzebuje.

Wnioski

Czy czytasz to jako student w środku stresującego sezonu college'u lub zaniepokojony rodzic chcący przekazać te wskazówki swojemu studentowi, dając te rozładowujące stres wskazówki spróbować zamiast uciekać się do niezdrowych nawyków picia i palenia może pomóc ci przezwyciężyć ten stresujący czas i zaoferować ci kilka ratujących życie nawyków, które możesz zastosować przez całe życie. Przeczytaj więcej na: http://astratechdental.pl

Jakie wskazówki dotyczące łagodzenia stresu są dla Ciebie pomocne? 

Warto przeczytać