Zaktualizowano: 2/21/2020

Przewodnik Mamy po Dbaniu o Małe Zęby już jest!

Miałam zaszczyt przeprowadzić wywiad z cudowną Ritą z Fighting Frumpy dla Przewodnika Mamy, a ona miała kilka świetnych pomysłów na utrzymanie zdrowia zębów swoich 3 rozbrykanych chłopców! Oto, co powiedziała o zegarach do piasku i "malutkich, brzydkich zarazkach":

Co zrobiłaś, aby nauczyć swoje dzieci jak myć zęby? Właściwie to pozwoliłam to zrobić naszemu dentyście! Od momentu pojawienia się zębów u dzieci, upewniam się, że są one regularnie czyszczone. Z naszego doświadczenia wynika, że pierwsze kilka wizyt w gabinecie dentystycznym poświęcone jest bardziej edukacji niż faktycznemu czyszczeniu. Dzieci zapoznają się ze sprzętem i otrzymują wskazówki i instrukcje od dentysty i/lub jego asystentów, i jest to prawdziwe doświadczenie edukacyjne. Potem mogę im przypomnieć, żeby wykorzystały te nowe umiejętności, kiedy myjemy zęby w domu. Jakich pomocnych wskazówek udzieliłabyś innym mamom? Moje dzieci mają 5, 3 i 1 rok, więc muszę sprawić im przyjemność, aby siedziały w miejscu wystarczająco długo, aby dokładnie umyć zęby. W jednym z ich ulubionych programów jest piosenka, która mówi coś o "małych, brzydkich zarazkach". Śpiewam do niej moją własną piosenkę o ubytkach i płytce nazębnej, a dzieci są tak zachwycone patrzeniem, jak się wygłupiam podczas szczotkowania, że odwalają kawał dobrej roboty! Ponadto ich dentysta dał im mały piaskowy zegar i lubią szczotkować zęby, dopóki piasek się nie skończy. Tak czy inaczej, zabawa odwracająca uwagę sprawia, że szczotkowanie w naszym domu jest lepsze. Jak zachęcasz swoje dzieci do dbania o zęby? Niech to będzie niezmienna część Waszego planu dnia. Kiedy jest to zawsze tuż przed snem lub ostatnia rzecz, którą robią przed wyjściem do szkoły, staje się to rutyną. Co osobiście chciałabyś wiedzieć o zdrowiu zębów swoich dzieci? Ponieważ mam 3 rozbrykanych chłopców, wydaje mi się, że zawsze ktoś doznaje urazu jamy ustnej. Nie raz dzwoniłam po godzinach do dentysty, żeby zapytać o obluzowane zęby dziecka lub obite dziąsła. Dlatego chciałabym, aby było więcej łatwo dostępnych informacji na temat zdrowia zębów w nagłych wypadkach!

Przewodnik dla mam jest pełen pomocnych wskazówek, co robić w nagłych wypadkach stomatologicznych, więc będziesz wiedzieć, co robić w razie wypadku na placu zabaw lub ostrej rywalizacji rodzeństwa, która się nie udała.

Co TY chciałabyś/chciałbyś wiedzieć o zdrowiu zębów u dzieci?

Daj nam znać swoje pytania, a my dołożymy wszelkich starań, aby odnieść się do nich w Przewodniku Mamy!

Przeczytaj kilka z naszych innych wywiadów dla Przewodnika Mamy:

DeeDee z Fiddledeedee

Kristy z Pampers and Pinot

Warto przeczytać