Uśmiech pomaga w budowaniu kontaktów z innymi ludźmi, piękny uśmiech może zarażać otoczenie doskonałą energią. Aby jednak mieć taki piękny uśmiech należy dbać odpowiednio o uzębienie. Więc jak poradzić sobie ze strachem przed dentystą. Na pewno warto będzie wiedzieć jak to dokładnie wygląda, jeśli chodzi o zabiegi chirurgii stomatologiczne.

Nie powinno się zwlekać z wizyta w gabinecie, gdy pojawia się obrzęk na dziąśle, krwawienie dziąseł, starcie powierzchni zębów. Należy bezzwłocznie w takich przypadkach udać się do specjalistów. Wiele informacji o zabiegach znajdziemy w sieci. Co więc będzie nam oferować chirurgia stomatologiczna

Obecna chirurgia stomatologiczna oferuje nam zabiegu postawione na wysokim poziomie, które dzięki specjalistycznemu sprzętowi i wykwalifikowanej kadrze i przy odpowiednim podejściu przebiegać to będzie bezboleśnie w odpowiedniej atmosferze. Gdy wybieramy się na zabieg stomatologiczny warto wiedzieć podstawowe informacje o tym jak będzie on realizowany.

Przy znieczuleniu ogólnym pacjent powinien spożywać posiłek 6 godzin przed zabiegiem. W dniu zabiegu powinno się spożywać tylko wodę. Jeśli pacjent będzie stosował leki powinien przyjęcie ich skonsultować również z lekarzem. Musimy pamiętać, że nie powinno się zataić faktów przed lekarzem, ponieważ może to źle wpływać na to jak będzie przebiegać zabieg. Może wywołać to również powikłania. W przypadku stresu czy lęku można poprosić o podanie leków uspokajających.

Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna zajmuje się w głównej mierze usuwaniem skostnień i narośli, które w jamie ustnej będą się pojawiać. Do najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgicznych w stomatologii zalicza się odbudowę i przeszczepy kości, usuwanie zębów, usuwanie wierzchołka zęba, dłutowanie ósemek, wprowadzanie implantów, które w ostatnim czasie cieszą się rosnącą popularnością. Implanty to nic innego jak sztuczny korzeń

Implant zęba wykonywany jest z tytanu. Jego zastosowanie to rozwiązanie, dzięki któremu będzie można zamaskować brakujący ząb. Taki zabieg jest dwuetapowy w pierwszym etapie nawierca się otwór w kości, potem wkręca się wszczep i on zrasta się w ciągu kilku tygodni z kością. Implanty zębów posiadają dzięki temu oparcie i można liczyć na to, że przez długie lata się utrzymają.

Drugim etapem będzie zabieg, w ramach którego wprowadza się implant. Zabieg jest bezbolesny, ponieważ pacjent dostaje znieczulenie. Przeszczep kości to chirurgiczny zabieg, który będzie uzupełniał kość specjalnym materiałem.

Dłutowanie ósemek czyli usuwanie tzw. zębów mądrości

To znacznie trudniejsze zadanie niż usuwanie zwykłego zęba, ponieważ potrzebne jest większe stomatologiczne doświadczenie. Zęby te są daleko umiejscowione. Ząb usuwa się kleszczami chirurgicznymi. Resekcja wierzchołka zęba polega na usuwaniu wierzchołka zęba. Problem ten będzie dotyczył głównie siekaczy oraz kłów. Po zabiegach takich może się również pojawiać w okolicy operowanej zaczerwienienie. Aby zmniejszyć objawy należy przyłożyć zimny opatrunek przygotowany z kostek lodu. Przy silnych bólach będzie można zastosować środki przeciwbólowe.

Warto przeczytać