5 czerwca 2019 r.

Szkoła wyszła na lato, a jeśli jeszcze nie jest, to wkrótce będzie. I chociaż myślimy o lecie jako o czasie na pływanie, kemping, baseball i kopanie się z dziećmi, jest to również dobry czas, aby stawić czoła tym pesky małym zadaniom, które są trudne do osiągnięcia, gdy dzieci są w szkole przez cały dzień. Pomyśl o wizytach u lekarza i dentysty. Jeśli jesteś mamą dziecka w początkach szkoły podstawowej, dodaj do tej listy konsultację w sprawie aparatu ortodontycznego.

Wiemy o czym myślisz, aparat ortodontyczny jest dla nastolatków, prawda? Cóż, w wielu przypadkach tak jest, ale konsultacja dotycząca aparatu ortodontycznego powinna odbyć się na długo przed założeniem aparatu! W rzeczywistości, Amerykańska Akademia Ortodoncji zaleca, aby dzieci miały pierwsze konsultacje z aparatem ortodontycznym w wieku siedmiu lat. Tak, dobrze przeczytałeś, siedem.

Co to jest czym jest konsultacja w sprawie aparatu ortodontycznego?

Aparat ortodontyczny konsultacja to wstępne spotkanie z ortodontą, stomatologiem, który specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu nadliczbowych/poniższych zgryzów, przerw w uzębieniu, stłoczeń zębów, nieprawidłowego ustawienia szczęk oraz innych problemów związanych ze zgryzem. stłoczenia zębów, nieprawidłowego ustawienia szczęk i innych problemów związanych ze zgryzem.

Podczas konsultacji ortodonta porozmawia z dzieckiem, obejrzy jego zęby i być może wykona zdjęcie rentgenowskie lub dwa. Na podstawie tego, co zobaczy, porozmawia z mamą i tatą o swoich zaleceniach.

Podczas gdy wiele osób uważa, że celem ortodoncji jest po prostu o prostsze, piękniejszy uśmiech, istnieje tak wiele innych powodów, aby skorygować nieprawidłowe położenie zębów poza tylko wygląd fizyczny. Kiedy zęby lub szczęka jest źle ustawiony, żucia może być wpływ, powodując problemy żywieniowe i trawienne. Kiedy zęby są stłoczone, proste zadania szczotkowania i nitkowania mogą być trudne lub niemożliwe. Ostatecznym celem ortodonty jest, aby upewnić się, że uśmiech dziecka jest zdrowe, które ostatecznie wspiera ich ogólny stan zdrowia zbyt.

Jeśli ortodonta nie widzi żadnych problemów z niepokojem, mogą one po prostu zalecić działania dla dobrej opieki ustnej z zaleceniem powrotu, jeśli coś się zmieni. Mogą one zalecić kolejny follow up w innym roku lub mogą one zalecić leczenie w tym czasie, aby przyszłe leczenie ortodontyczne łatwiejsze.

Ale Dlaczego mójpierwszoklasista?

To wszystko jest wspaniałe, ale dlaczego konsultacja dotycząca aparatu ortodontycznego musi być przeprowadzona przed ukończeniem siódmego roku życia? Chodzi o wczesną interwencję. Podobnie jak w przypadku wielu innych problemów zdrowotnych, wczesne wychwycenie problemów z zębami może znacznie ułatwić leczenie i zapewnić lepsze wyniki. Widząc potencjalne problemy, gdy zęby stałe pojawiają się obok zębów mlecznych, ortodonci mogą być proaktywni w planie korekty. Jeśli okaże się, że aparat ortodontyczny jest potrzebny, złapanie go wcześnie może sprawić, że przyszłe leczenie będzie krótsze i mniej skomplikowane.

Jeśli masz1st

grader, teraz jest czas, aby uzyskać je zaplanowane na konsultacje aparatu ortodontycznego. Jeśli przegapiłeś ten znak 7 lat, to nic nie szkodzi. Zadzwoń do nas, aby umówić się na bezpłatną konsultację w sprawie aparatu ortodontycznego tego lata i zyskaj spokój ducha, wiedząc, że zrobiłeś to, co do Ciebie należy, aby zapobiec większym problemom w przyszłości.

Znajdź gabinet stomatologiczny PERFECT TEETH w Kolorado, Nowym Meksyku lub Arizonie już dziś.

Reviewed by Colorado Springs Orthodontist, Dr. Irina Lovinescu, z PERFECT TEETH - Union & Academy.

Warto przeczytać