Większość rodziców ma na głowie setki spraw, z którymi musi się uporać każdego dnia. Łatwo jest poczuć się przytłoczonym lub zestresowanym pośród opieki nad dziećmi, prac domowych i osobistych obowiązków.

Ważne jest, aby rodzice wiedzieli, jak radzić sobie ze stresem w sposób, który jest zdrowy dla nich i ich rodziny. Czytaj dalej, aby uzyskać pomoc w określeniu, dlaczego jesteś zestresowany i jak właściwie radzić sobie z niepokojem.

1. Przyczyny stresu jako rodzic

Rodzice często znajdują się radzący sobie z umysłowym stresem dużo więcej niż fizyczny stres. Pod psychicznym stresem, ty możesz znajdować ciebie niepokojący, strachliwy lub pośpieszny. Te rzeczy mogą być powodowane przez jeden (lub więcej) z poniższych:

  • Finanse Instynkty opiekuńcze Wymagania związane z relacjami Zwątpienie w siebie Potrzeby czasowe

Wielki pierwszy krok radzić sobie stres lepiej jest identyfikować co robi ciebie stresującym. Robić to pomaga ciebie znać jak lub lessen lub unikać stresory w twój życiu.

2. Oznaki stresu jako rodzic

Podczas gdy rodzice mogą znajdować się pod psychicznym stresem, ten stres może często wynikać w fizycznych problemach. Z czasem silny stres może odbić się na organizmie.

Możesz być zestresowany, jeśli doświadczasz...

  • Bóle ciała Częściej płaczesz Zaburzony sen Zmęczenie Bóle głowy lub migreny Utrata apetytu

Jeśli zauważysz którykolwiek z tych objawów w swoim życiu, może to być dobry moment, aby ocenić, czy jesteś bardziej zestresowany niż normalnie. Śledź te objawy stresu, zapisując je. To może pomóc ci odkryć, co dokładnie powoduje, że stajesz się zestresowany.

3. Niezdrowe sposoby radzenia sobie ze stresem przez rodziców

Każdy radzi sobie ze stresem inaczej. Niestety, tam są sposoby rozdawać z stresem który może prowadzić zwiększać niepokój w przyszłości i uszkadzać związki.

Tutaj jest few sposoby rozdawać z stresem który ty powinieneś unikać:

  • Wybuch emocji/złości. Nawet jeśli czujesz się przytłoczony, smutny lub zestresowany, pamiętaj, aby reagować na innych w sposób bezpieczny dla nich i dla siebie. Jeśli masz z tym trudności, porozmawiaj z kimś o pomocy.
  • Nawyki związane z paleniem lub piciem. Niedawno przeprowadziliśmy ankietę wśród studentów. 74% z nich stwierdziło, że pali, aby zredukować stres. Niektórzy rodzice mogą chcieć uciec się do palenia lub picia alkoholu, aby zredukować stres - zwłaszcza jeśli w przeszłości zdarzało im się to robić. Nie jest to bezpieczne dla Ciebie (ani Twoich dzieci). Niezdrowe odżywianie się. Wpadnięcie w nawyk jedzenia niezdrowej żywności jest również szkodliwe dla zdrowia fizycznego. Łatwo jest wpaść do baru szybkiej obsługi, gdy się spieszysz. A może po prostu chcesz zjeść jeszcze kilka ciasteczek na "pocieszenie". Tak czy inaczej, jest to niezdrowe. Nie pomijaj też posiłków. Jako rodzic jesteś bardzo zajęty, ale nie zbyt zajęty, by przestać dbać o potrzeby swoje i swojej rodziny. Wycofywanie się od ludzi. To może być łatwe do butelki się swoje emocje, ale w czasie, że może po prostu zrobić stres gorzej. Czuć chęć wycofywać od ludzi wokoło ciebie - Przyjaciele, współmałżonek lub dzieci - no pomaga ciebie radzić sobie stres; Ja może ranić zarówno ciebie jak i one.

4. Jak lepiej radzić sobie ze stresem jako rodzic

Nawet jeśli czujesz się zestresowany, ważne jest, abyś unikał radzenia sobie z nim w niezdrowy (lub niebezpieczny) sposób. Zamiast tego zapoznaj się z wymienionymi poniżej sposobami lepszego radzenia sobie ze stresem jako rodzic:

Uporządkuj się/pozostań zorganizowany

Czy bałagan sprawia, że jesteś niespokojny? Czy możesz skupić się na pracy, jeśli w zlewie leży sterta naczyń? Czystość i organizacja mogą być niezbędne do zmniejszenia stresu. Oto kilka sposobów na utrzymanie chaosu na minimalnym poziomie:

  • Oceń swój styl życia. Po pierwsze - przyjrzyj się wszystkiemu, co masz obecnie na głowie. Czy nie jesteś zbytnio zaangażowany? Bądź szczery - czasami tak nie jest, po prostu musisz ustalić priorytety swoich zadań. Jeśli jednak stwierdzisz, że bierzesz na siebie zbyt wiele, zobacz, z jakich rzeczy być może powinieneś zrezygnować.
  • Wstawaj 15 minut wcześniej. Być może myślisz sobie: "Mniej snu? To jest dokładnie to, czego nie potrzebuję!". Ale wcześniejsze budzenie się pomoże ci poczuć się bardziej przygotowanym na dzień, zamiast czuć pośpiech, by wyjść za drzwi.
  • Utrzymuj dom w porządku. Po prostu posiadanie na wpół czystego domu (c'mon - z dziećmi, nigdy nie będzie w pełni czysty) może zrobić różnicę. Zrób tygodniowy harmonogram, aby utrzymać dom w czystości.
  • Priorytetyzuje twój zadania. Bierze few minuty spisywać out wszystko ty musisz robić w tygodniu. Ty no możesz łatwo robić dwa rzeczy na raz - więc dawać each zadaniu priorytet i stawiać one w rozkazie ty planujesz dokonywać one.
  • Zapisz wszystko. Jako rodzic masz wystarczająco dużo spraw na głowie. Pomocne może być kupienie planera, aby śledzić terminy w kalendarzu lub notatki, które możesz mieć. Możesz też spróbować ustawić przypomnienia lub alarmy w telefonie!

Znajdź czas na relaks

Kiedy mówimy, żeby znaleźć czas na relaks, nie mamy na myśli spędzania mnóstwa czasu i wydawania pieniędzy na niepotrzebne rozpieszczanie. Życie jest zabiegane, a my chcemy pozostać w sferze realistycznych sposobów, w jakie możesz się zrelaksować. Ciesz się dniem spędzonym z dziećmi - w parku lub muzeum. Zaplanuj opiekunkę, która popilnuje Twoich dzieci, gdy Ty spotkasz się z przyjaciółką na lunchu. Pomyśl o małych - ale znaczących - sposobach na zrobienie sobie przerwy od stresu dnia codziennego.

Porozmawiaj z kimś

Otwarcie się przed kimś - współmałżonkiem lub bliskim przyjacielem - może w dużym stopniu przyczynić się do zmniejszenia stresu. Podziel się tym, co sprawia, że jesteś zestresowany, i jeśli możesz, włącz tę osobę do próby poradzenia sobie z przyczyną stresu. Nie musisz martwić się o wszystko sama. Sprawy często idą o wiele lepiej, gdy masz przyjaciela u boku.

Inne drobne rzeczy, które możesz zrobić, aby lepiej radzić sobie ze stresem:

  • Oddychaj głęboko Pij więcej wody Ćwicz Słuchaj łagodnej muzyki Czytaj książkę Rozciągaj się

Pamiętaj, że Twoje życie nie jest idealne. Zrób jeden krok na raz w kierunku radzenia sobie ze stresem w zdrowy sposób. Zacznij od czegoś małego, na co łatwo znajdziesz czas, a następnie przejdź do czegoś większego. Jeśli możesz, włącz w to swoje dzieci! Czytaj im książki pod koniec dnia, albo zorganizuj dom z ich pomocą. Powoli ale pewny ty zaczynasz zbierać korzyści obchodzić się stres lepiej.

 

Czy masz jakąś taktykę na radzenie sobie ze stresem? Powiedz nam w komentarzach poniżej!

 

Warto przeczytać