Jeśli kiedykolwiek straciłeś ząb, prawdopodobnie miałeś do wyboru 3 opcje: most, implant stomatologiczny lub protezę (w zależności od tego, ile zębów trzeba było zastąpić). Wielu stomatologów gorąco poleca wszczepienie implantu stomatologicznego, jednak problemem może być koszt.

W porównaniu z innymi opcjami cena implantu stomatologicznego jest niebotycznie wysoka. Dlaczego więc implanty nie są pokrywane przez ubezpieczenie stomatologiczne? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć.

1. Co to są implanty stomatologiczne?

Implant stomatologiczny to sztuczny ząb, który zastępuje utracony. Można je wszczepić na stałe lub wyjmować.

Kompletny implant stomatologiczny składa się z...

  • Tytanowy pręt - pełniący rolę korzenia zęba pręt jest umieszczany w szczęce, aby stabilnie utrzymywać koronę na miejscu.
  • Korona - korona jest dopasowana rozmiarem i kolorem do brakującego zęba. Dostarczana jest również z łącznikiem, który służy do przymocowania korony do implantu (pręta).

Ponieważ zęby te są sztuczne, nie są podatne na bakterie i próchnicę, jak inne zęby. W przeciwieństwie do protez i mostów implanty stomatologiczne nie przesuwają się ani nie zsuwają podczas mówienia i żucia.

2. Koszt implantów stomatologicznych

Implanty stomatologiczne mają wiele zalet, ale jedną z głównych wad jest ich koszt. Średnio pojedynczy implant może kosztować ponad 3 000 dolarów, a wiele implantów może kosztować ponad 45 000 dolarów. Aby przeczytać więcej o kosztach procedur implantologicznych, sprawdź ten przewodnik.

Dla większości z nich ta cena nie jest w żadnym wypadku ceną, na którą mogą sobie pozwolić. Nawet w przypadku ubezpieczenia implantów stomatologicznych może ono pokryć część kosztów zabiegu (zaledwie 1500 USD), zanim osiągną one maksymalny poziom.

Dlaczego więc ubezpieczenie stomatologiczne nie pokrywa kosztów implantów? Oto kilka możliwych powodów:

  • Przyczyna utraty zębów - w przypadku utraty zębów w wyniku wypadku lub urazu, np. wypadku samochodowego, koszt implantu stomatologicznego zostanie pokryty przez ubezpieczenie medyczne, a nie ubezpieczenie stomatologiczne. Uznawane za zabieg kosmetyczny - Jeśli koszt nie jest pokrywany z powodów medycznych, większość implantów stomatologicznych jest uznawana za zabieg kosmetyczny, podobnie jak licówki i wybielanie zębów. Liczba zaangażowanych specjalistów - Rodzaj posiadanego ubezpieczenia stomatologicznego decyduje o tym, do kogo udajemy się w celu wykonania zabiegów stomatologicznych. Czasami dentyści wysyłają Cię do chirurga jamy ustnej w celu wszczepienia implantu. Jeśli jednak chirurg ten nie należy do sieci Twojego ubezpieczenia, zabieg wszczepienia implantu nie będzie objęty ubezpieczeniem.

3. Jak zaoszczędzić pieniądze na kilku implantach stomatologicznych

Implanty stomatologiczne nie są tanie. Jak można uzyskać procedurę, której potrzebujesz bez płacenia tak ogromnej kwoty?

 

Zapoznaj się z poniższymi opcjami, aby zapłacić mniej za implanty stomatologiczne:

  • Sprawdź swój plan ubezpieczenia stomatologicznego - Jeśli masz ubezpieczenie, sprawdź, co ono pokryje i porównaj to z innymi opcjami. Wybierz swojego dentystę - Upewnij się, że Twój dentysta może wykonać każdy etap procedury, więc nie będziesz musiał chodzić do niego dodatkowo, oprócz chirurga szczękowego.
  • Porozmawiaj ze swoim dentystą o planach płatności - Niektóre gabinety stomatologiczne oferują plan płatności w przypadku drogich zabiegów, takich jak wszczepienie implantów dentystycznych. Inne mogą oferować pakiety implantów dentystycznych po obniżonych cenach. Poszukaj centrum implantów stomatologicznych - niektóre miejsca, które zajmują się wyłącznie wszczepianiem implantów stomatologicznych, mogą oferować je po niższych cenach, ponieważ jest to ich stała praktyka. Znajdź szkołę stomatologiczną - W szkołach wyższych i na uniwersytetach szkoły stomatologiczne często oferują opiekę stomatologiczną po niższych kosztach. Sprawdź, czy zajmują się one implantami stomatologicznymi.
  • Rozważ tańsze opcje leczenia - Chociaż początkowy koszt implantów stomatologicznych jest droższy niż mostów lub protez, w dłuższym okresie czasu jest to opłacalna inwestycja, która w końcu pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze. Jeśli jednak nie stać Cię na implanty lub potrzebujesz tymczasowej naprawy, lepszym rozwiązaniem mogą być mosty lub protezy.
  • Skorzystaj z planu oszczędnościowego - plan oszczędnościowy nie jest ubezpieczeniem stomatologicznym. Te plany mają na celu pomóc w uzyskaniu potrzebnych zabiegów stomatologicznych po obniżonej stawce i w przeciwieństwie do ubezpieczenia stomatologicznego obejmują implanty.   

Mamy nadzieję, że ten post był dla Państwa cenny podczas badania kosztów implantów stomatologicznych. Jeśli ten artykuł okazał się pomocny, można go udostępnić na Facebooku, Twitterze lub Google+ albo po prostu skomentować poniżej. Chętnie się z Tobą skontaktujemy! Więcej na: http://astratechdental.pl

Warto przeczytać