21 maja 2019 r.

Denver - to jedno z najszybciej rozwijających się miast w Stanach Zjednoczonych, ale niestety rosnąca populacja ma wpływ na klimat miasta; więcej ludzi, oznacza więcej zanieczyszczeń. Niezależnie od tego, czy jesteś w Denver od jakiegoś czasu, czy jesteś nowy w okolicy, być może zauważyłeś "brązową chmurę" - mgiełkę zanieczyszczeń powietrza otaczającą miasto. Niestety, nasze ukochane rodzinne miasto należy do najwyższych w kraju pod względem zanieczyszczenia ozonem. Yikes!

Zanieczyszczenia a zdrowie jamy ustnej

Podczas gdy my możemy spojrzeć na zachód, aby zobaczyć zanieczyszczenia blokujące przedgórza, nie często często nie patrzymy w lustro na nasze zęby, aby zobaczyć, jaki wpływ ma zanieczyszczenie na nasze usta. Czy istnieje związek pomiędzy zanieczyszczeniem powietrza w Denver a stanem zdrowia Twojej jamy ustnej? Tam Wydaje się, że tak. Według najnowszych badań, narażenie na zanieczyszczenie powietrza jest związane z podwyższonym ryzykiem raka jamy ustnej.

Choć zanieczyszczenie powietrza może odgrywać pewną rolę w powstawaniu raka jamy ustnej, to jednak palenie tytoniu jest nadal przyczyną numer jeden. Jeśli jesteś palaczem, osobą palącą lub żującą w Denver, być może zechcesz udać się do swojego dentysty na badanie przesiewowe w kierunku raka jamy ustnej, zwane OralID. Technologia ta może pomóc pacjentom i dentystom w szybszym wychwytywaniu i leczeniu raka jamy ustnej, a wczesne wykrywanie jest kluczowe!

Czyste Powietrze i czyste zęby

Utrzymanie zdrowego uśmiechu jest dość proste: szczotkuj zęby dwa razy dziennie, używaj płynu do płukania jamy ustnej i nici dentystycznej codziennie, żuj gumę bez cukru między posiłkami i przeprowadzaj regularnie zaplanowane kontrole stomatologiczne co najmniej dwa razy w roku. Podjęcie kroków w celu rzucenia takich nawyków, jak palenie i żucie tytoniu oraz nadmierne spożywanie alkoholu, również znacząco poprawi stan zdrowia jamy ustnej. Utrzymywanie czystego powietrza to już zupełnie inna sprawa.

Ustawa o Czystym Powietrzu (Clean Air Act) została wprowadzona w życie w 1970 r., a jej celem było ograniczenie chorób związanych z jakością powietrza oraz przedwczesnych zgonów. Ustawodawcy Denver kontynuują pracę nad zmniejszeniem zanieczyszczenia powietrza poprzez zajęcie się ruchem ulicznym poprzez Mobility Action Plan, który obejmuje zwiększenie masowego tranzytu. Do 40% zanieczyszczeń powietrza jest wynikiem rosnącego przemysłu wydobycia ropy naftowej i gazu w stanie, co jest czymś, co ustawodawcy chcą również rozwiązać.

Możesz dołożyć swoją cegiełkę, korzystając z transportu zbiorowego, jeżdżąc na rowerze lub korzystając z car-pooling. Odwiedź Denver's Way2Go, aby poznać opcje, które pomogą uczynić Denver i Twoje własne usta zdrowszymi.

Jeśli mieszkasz w Denver lub okolicach i jesteś zaniepokojony wpływem zanieczyszczeń na zdrowie jamy ustnej, lub jeśli masz inne powody, by martwić się o zdrowie swojej jamy ustnej, skontaktuj się z PERFECT TEETH już dziś. Znajdź gabinet stomatologiczny PERFECT TEETH w Kolorado.

Warto przeczytać