Badanie z 2015 roku wykazało, że ponad 80% ludzi uważa, że ich zęby wyglądają źle na zdjęciach. Stwierdzono również, że prawie 30% ludzi nie pokazuje swoich zębów podczas uśmiechania się na zdjęciach w mediach społecznościowych, ponieważ nie podoba im się sposób, w jaki wyglądają ich zęby. To bardzo dużo ludzi, którzy są niezadowoleni z wyglądu swoich zębów! Czasami aparat ortodontyczny może pomóc naprawić problemy, które sprawiają, że ludzie są niezadowoleni ze swojego uśmiechu, takie jak nadgryzy i podgryzy, ale czasami ludzie po prostu chcą mieć większe, jaśniejsze zęby. Dla tych ludzi, licówki są zazwyczaj świetną opcją, ale czym są licówki?

Czym są licówki?

W przeciwieństwie do koron, licówki są zazwyczaj wykonane z cienkich kawałków porcelany, które mogą być przyklejone do zębów w celu poprawy ogólnego wyglądu uśmiechu. A co najlepsze? Leczenie może być zakończone w ciągu zaledwie dwóch wizyt, a licówki są indywidualnie wykonane i dostosowane do Twojego uśmiechu. W zasadzie wyglądają one całkowicie naturalnie, gdy leczenie jest zakończone. Jeśli jesteś niezadowolony z wyglądu swojego uśmiechu na zdjęciach, licówki rozwiążą ten problem.

Jak działają licówki?

Amerykańska Akademia Stomatologii Kosmetycznej opisuje licówki jako proces podobny do zmiany sidingu w Twoim domu. Z czasem bocznica na Twoim domu może ulec zwietrzeniu, zniszczeniu i zacząć wyglądać szaro i staro. Wymiana bocznicy natychmiast poprawia ogólną estetykę i atrakcyjność Twojego domu bez konieczności jego rozbiórki i przebudowy. Licówki są jak re-siding zębów. Twoje zęby są nadal silne, ale licówki sprawiają, że Twój uśmiech wygląda zupełnie jak nowy, poprawiając tym samym "atrakcyjność" Twojego uśmiechu.

Licówki są doskonałym rozwiązaniem kosmetycznym dla wielu problemów, które ludzie mają z ich zębów, w tym; luki, chipy, przestrzenie, długość i kolor zębów.

Jesteś niezadowolony z tego, jak krótkie są Twoje zęby? Licówki mogą je wydłużyć.

Nieszczęśliwy z odstępów między zębami? Licówki mogą je zakryć.

Rozumiesz, o co chodzi. Licówki mogą rozwiązać większość problemów kosmetycznych związanych z Twoimi zębami!

Licówki są zabiegiem kosmetycznym i jest on praktycznie bezbolesny. Ważne jest, aby wiedzieć, że tradycyjne licówki nie są odwracalne. Oznacza to, że gdy zdecydujesz się na ich założenie, nie będziesz mógł wrócić do swojego "starego" uśmiechu. Istnieją metody leczenia licówkami zwane "licówkami bez przygotowania", które można zdjąć, co czyni je niemal odwracalnymi, ale istnieją ograniczenia tej opcji leczenia, więc jest to coś, co należy omówić z dentystą przed rozpoczęciem leczenia.

Rozpoczęcie pracy z licówkami

Jak więc rozpocząć leczenie licówkami? Pierwszym krokiem jest konsultacja z jednym z naszych stomatologów estetycznych. Usiądziesz i wyjaśnisz wszystko, co kochasz, lubisz i nie lubisz w swoim uśmiechu. Chcemy usłyszeć o swoich celach i głównym powodem, dlaczego spojrzał w lustro dzisiaj i postanowił szukać tego artykułu, a następnie zarezerwować kosmetycznych konsultacji z nami w nadziei na poprawę wyglądu swojego uśmiechu. Dentysta omówi niektóre opcje z tobą i oferują zalecany plan leczenia w oparciu o informacje, które zostały dostarczone.

Otrzymasz również szacunkowy koszt planu leczenia od swojego dentysty.

Jeśli jesteś zadowolony z planu, a następnie następnym krokiem jest zarezerwować leczenie - ustalenie daty, że będzie wreszcie uzyskać swój nowy uśmiech.

Jeśli rozważasz uśmiech-makeover to prawdopodobnie masz jakieś pytania. Oto niektóre z najczęściej zadawanych pytań, które słyszymy od pacjentów:

Ile kosztują licówki?

Koszt licówek może się różnić w zależności od materiału i zastosowanego leczenia, ale spodziewaj się od $1000 do $1500 za licówkę. Większość ludzi otrzymuje 6-8 licówek, więc może to być kosztowne. Jednak wiele gabinetów stomatologicznych oferuje zniżki za założenie 4 lub więcej licówek w tym samym czasie.

Jak długo utrzymują się licówki?

Podobnie jak Twoje prawdziwe zęby, licówki nie są niezniszczalne. Są one jednak bardzo wytrzymałe i przy odpowiedniej pielęgnacji mogą przetrwać od 10 do 20 lat. Właściwa pielęgnacja obejmuje szczotkowanie i nitkowanie zębów oraz unikanie twardych lub lepkich pokarmów. Powinieneś także starać się unikać szlifowania zębów i niepotrzebnego ich zużywania.

Czy ubezpieczenie pokrywa licówki?

Większość ubezpieczeń stomatologicznych pokrywa tylko te zabiegi, które są niezbędne z medycznego punktu widzenia. Na przykład, masz ubytek, który musi być wypełniony lub miałeś wypadek, w wyniku którego ząb uległ uszkodzeniu. Większość ubezpieczycieli nie pokrywa zabiegów, które mają charakter wyłącznie kosmetyczny. Mimo to, istnieje wiele zabiegów kosmetycznych, które można uznać za niezbędne z medycznego punktu widzenia. Porozmawiaj ze specjalistą ds. ubezpieczeń swojego zespołu stomatologicznego, aby dowiedzieć się więcej o swoich możliwościach, które różnią się w zależności od ubezpieczenia.

Co się stanie, jeśli nie spodobają Ci się licówki?

Ten problem zazwyczaj nie pojawia się, ponieważ będziesz mógł zobaczyć swoje licówki przed ich założeniem. Będziesz mógł również zobaczyć, jak będziesz wyglądał z nowym uśmiechem. Leczenie NIE jest odwracalne, więc ważne jest, aby poinformować swojego dentystę, co myślisz o nowym uśmiechu bocznicy przed rozpoczęciem leczenia.

Warto przeczytać