Zaktualizowano: 1/1/2020

Czy mogę zobaczyć ile zapłacę u dentysty przed wizytą? Czasami.

Większość dentystów nie posiada listy cen leczenia dostępnej dla pacjentów. Choć mogą mieć swoje powody, aby nie udostępniać tych cen, wielu pacjentów nadal uważa brak informacji za frustrujący.

Istnieją jednak inne sposoby, aby dowiedzieć się, ile zapłacisz podczas wizyty (w tym nasza aplikacja mobilna dla naszych planów zniżkowych).

Jak sprawdzić ile będzie kosztować moja wizyta u dentysty?

1. Przed wizytą zadzwoń do dentysty i zapytaj

Większość asystentek i higienistek stomatologicznych rozumie, że leczenie stomatologiczne jest drogie, a ludzie nie lubią wydawać dużo pieniędzy na opiekę dentystyczną. Zapytaj dentystę, ile będzie kosztować pierwsza wizyta (i każda następna). Pierwsza wizyta u nowego dentysty (i każda następna rutynowa wizyta) zwykle obejmuje czyszczenie, prześwietlenie zębów i badanie stomatologiczne. Ceny mogą się różnić w zależności od:

    rodzaju dentysty, do którego się wybierasz (specjalista lub dentysta ogólny) liczby potrzebnych zdjęć rentgenowskich rodzaju czyszczenia zębów (niektórzy potrzebują dogłębnego czyszczenia, które kosztuje więcej)

2. Zapytaj swojego dentystę, czy możesz zapoznać się z kosztami planu leczenia przed wyrażeniem zgody na leczenie.

Nie powinieneś być zmuszony pytać o koszty planu leczenia - większość, jeśli nie wszystkie gabinety stomatologiczne udzielają takich informacji - ale w razie potrzeby nie wahaj się zapytać. Po wykonaniu czyszczenia i zdjęć rentgenowskich dentysta lub higienistka stomatologiczna opracuje plan leczenia dla dalszych prac, które są potrzebne.

Zazwyczaj odciągają Cię na bok, abyś mógł zapoznać się z planem leczenia, zanim się na niego zgodzisz. Możesz wtedy zająć się swoim leczeniem na tej wizycie (jeśli dentysta ma taką możliwość) lub podczas kolejnej wizyty.

3. Zapoznaj się z naszymi zasobami dotyczącymi oszczędności na planach stomatologicznych

Ostatnio stworzyliśmy zasób, który rozbija każdą wizytę u dentysty na leczenie i procedurę wraz z cenami (średnia cena bez planu dentystycznego i średnia cena z planem dentystycznym). Informacje te zostały zaczerpnięte z cennika planu Care 500. Wszystkie plany oszczędnościowe 1Dental są zgodne z cennikiem, ale tylko Care 500 pozwala na przeglądanie pełnej listy oszczędności online.

4. Postępuj zgodnie z ADA. Wydają zaktualizowane koszty procedury każdego roku.

American Dental Association uwalnia zaktualizowane koszty procedur stomatologicznych każdego roku. Wydali już 18 nowych kodów na rok 2018. Te książki mogą być nieco techniczne, ponieważ są one przeznaczone głównie dla dentystów, gdy patrzą, ile powinni pobierać za każdą procedurę, ale jest to miejsce, w którym można zobaczyć sugerowane ceny procedur.

Dlaczego mój dentysta nie podaje cen na swojej stronie internetowej?

    Trudno jest podać dokładne ceny dla każdej sytuacji. Dentyści zazwyczaj nie mogą podać dokładnych cen, jeśli nie znają jeszcze sytuacji. Spędziliśmy dużo czasu pracując nad naszymi zasobami oszczędnościowymi, aby dać naszym członkom zrozumienie, czego mogą się spodziewać, ale te przykładowe faktury mogą się różnić w zależności od wymaganego leczenia.

Oto kilka przykładów:

    Czyszczenie vs. Głębokie czyszczenie: Możesz przyjść do gabinetu dentystycznego na zwykłe badanie i czyszczenie, ale kiedy tam jesteś, dentysta widzi stan twoich zębów i dziąseł i postanawia przeprowadzić głębokie czyszczenie. Takie czyszczenie kosztuje więcej pieniędzy. Liczba zdjęć rentgenowskich: Jeśli pójdziesz do dentysty na badanie i zgłosisz, że boli Cię ząb, może być konieczne wykonanie zdjęcia rentgenowskiego zęba, aby upewnić się, że nie ma jakiegoś problemu. Każde pojedyncze zdjęcie rentgenowskie jest kosztowne. Wypełnienia zębów: Jest to dość powszechne. Idziesz do dentysty na rutynową wizytę i czyszczenie, a on znajduje kilka ubytków, które trzeba wypełnić. Wtedy właśnie dentysta zazwyczaj zaleca plan leczenia. Zazwyczaj można zdecydować się na wypełnienie od razu lub umówić się na wizytę kontrolną. Wypełnienia będą stanowiły dodatkowy koszt. Dentyści muszą współpracować z towarzystwami ubezpieczeniowymi. Każdy dentysta ma swój cennik, który zawiera wykonywane przez niego zabiegi, ale także każda dentystyczna firma ubezpieczeniowa. Kiedy dentyści współpracują z tymi różnymi planami ubezpieczeniowymi, to właśnie dentystyczna firma ubezpieczeniowa ustala cenę poprzez takie rzeczy jak obniżki opłat i dopłaty.

Według artykułu Tooth Talk autorstwa Dr. Igora Kaplansky'ego:

"Ogólnie rzecz biorąc, dentystyczne firmy ubezpieczeniowe używają tego, co nazywa się przewodnikiem po opłatach (Usual, Customary and Reasonable, UCR). Firmy te ustalają własne ceny, które dopuszczają dla każdej procedury dentystycznej, którą pokrywają; nie jest ona oparta na tym, co dentysta faktycznie pobiera, ale na tym, co firma ubezpieczeniowa chce pokryć. Na przykład, dentysta może pobierać 80 dolarów za czyszczenie zębów, ale firma ubezpieczeniowa zezwoli tylko na 60 dolarów, ponieważ jest to ich ustalona opłata UCR. Zostaje Ci więc $20 na wydatki zewnętrzne".

W jaki sposób dentyści ustalają swoje ceny?

Istnieje kilka organizacji, które oferują sugerowane ceny i dane dla dentystów: American Dental Association i National Dental Advisory Service. Ale ceny zasadniczo sprowadzają się do trzech rzeczy:

    kosztu użytych materiałów i sprzętu Koszt obłożenia fotela dentystycznego na czas wizyty Koszt czasu pracy stomatologa.

I wtedy, oczywiście, są pensje dla personelu dentystycznego, wydatki związane z obiektem, itp. Idziemy do więcej szczegółów na temat podziału kosztów gabinetu stomatologicznego w innym poście na blogu.

Wnioski

Wiemy, że ten temat może być mylący, ale mamy nadzieję, że ten post był w stanie rzucić trochę światła na trudne pytanie, ile zapłacisz u dentysty. Pamiętaj również, aby sprawdzić nasze zasoby, które wspomniałem powyżej, aby uzyskać pomysł, co można oczekiwać, aby zapłacić w dentysty z i bez dentystycznego planu rabatowego.

Warto przeczytać