Czy jest Pan/Pani zadowolony/a ze swojej obecnej sytuacji zawodowej? Czy są jakieś aspekty, które chciałbyś, aby były inne? Być może dopiero zaczynasz swoją karierę lub szukasz zmiany. Okazuje się, że rodzaj gabinetu, w którym pracujesz, może mieć wpływ na to, jak oceniasz swoją karierę stomatologiczną.

W nowatorskim, pierwszym w swoim rodzaju badaniu naukowcy z Uniwersytetu Illinois w Chicago i Health Policy Institute (HPI) sprawdzili, jak dentyści postrzegają różne aspekty praktyki indywidualnej, w małych grupach i w dużych grupach. Stwierdzili, że:

  • Dentyści pracujący w małych grupach zgłaszali najwyższą ogólną satysfakcję z kariery.
  • Dentyści pracujący w dużych grupach wykazują większe zadowolenie z dochodów i świadczeń niż dentyści pracujący w pojedynkę, a także mniejszy poziom stresu.
  • Stomatolodzy pracujący w dużych praktykach grupowych powiązanych z organizacjami zarządzającymi gabinetami byli bardziej zadowoleni z wolnych weekendów i mniejszej liczby godzin spędzanych na zadaniach nieklinicznych.
  • Dentyści pracujący w praktykach prowadzonych przez dentystów byli bardziej zadowoleni z dochodów i ogólnego nastawienia do stomatologii.

Warto przeczytać