Implanty dentystyczne to najlepsze rozwiązanie, gdy chcemy uzupełnić braki uzębienia i mocowanie protez. Implanty wykonuje się z tytanu. Pełni on rolę korzenia brakującego zęba. Procedura wszczepiania implantów wymaga znieczulenia pacjenta w miejscowy sposób.

Dlaczego warto się zdecydować na implanty?

To rozwiązanie, które m rzeczywiście bardzo wiele różnych zalet. Poprawia się jakość życia, odzyskać można możliwość spożywania różnych potraw. Nie będzie trzeba stosować miejscowych klejów do protez. Implanty wymagają takiej samej dbałości jak zęby. Dzięki implantom można się chronić przed zanikiem kości, a to dalej sprawia, że będzie można bez większych problemów zachować naturalne rysy twarzy co także powinno mieć dla nas duże znaczenie.

Implanty pozwalają nam zachować lepszy stan zdrowia, można lepiej rozdrobnić spożywany pokarm i dzięki temu lepiej będzie przebiegać trawienie.

Implanty dentystyczne

Zalety stosowania implantów

- chronią nas przed możliwym uszkodzeniem sąsiadujących zębów

- to rozwiązanie, które będzie lepsze niż tradycyjne metody uzupełniania brakującego uzębienia

- dzięki implantom można również spożywać bardziej zróżnicowane posiłki.

- to ważny element ułatwiający nam zachować estetyczny wygląd twarzy, ponieważ nie będzie dochodziło do zaniku kości

- implanty wyglądają i będą funkcjonować tak samo jak prawdziwe zęby, dlatego sa bardzo dobrym wyborem

- nie musimy już stosować klejów do protez

- są świetną alternatywą dla protez

- nie ma kłopotliwych sytuacji, które mogą wiązać się z obluzowaniem protezy

Uzupełnienie pojedynczego ubytku

Implanty bardzo przypominają naturalne zęby pod względem wyglądu, odczuwania i funkcji. W odróżnieniu od standardowego mostu trzypunktowego celem uzupełnienia braku pojedynczego zęba nie ma potrzeby rekonstruowania sąsiednich zdrowych zębów, by odpowiadały za podtrzymywanie mostów.

Implant zębowyImplanty inaczej niż protezy częściowe funkcjonują i wyglądają tak jak naturalne zęby. Jeśli stosujemy implanty nie będzie obaw o uczucie niewygody. Nie będzie także narażenia na haczyki metalowe, które są niewygodne i widoczne w trakcie korzystania z protezy. Warto również wiedzieć, że implanty tytanowe są na tyle mocne, że nie trzeba będzie zastępować każdego zęba jednym implantem. Ostatecznie decyzję o tym ile implantów w danym przypadku zastosować podejmowana będzie przez dentystę.

Belka protetyczna

To również opcja uzupełnienia braków zębowych, które ma naśladować naturę. Zalety stosowania protez ruchomych przez pacjentów:

- uzupełnienie bezzębia ta metoda pozwala w pełni przywracać funkcjonalność a także estetykę zębów naturalnych

- leczenie będzie planowane i efekty są przewidywalne

- naturalne procesy gojenia odpowiadają za połączenie implanta z kością

- na implantach osadzane są korony protetyczne, które funkcjonalnie i estetycznie będą naśladować utracone żeby

- implanty pozwolą zachować dobry wygląd uzębienia twarzy i dzięki temu utrzyma się gęstość oraz objętość kości szczeki.

- proteza zatrzaskuje się na opartej belce, dzięki umieszczonym tam mocowaniom

Warto przeczytać